Restaurace, hospůdky i luxusní podniky. Tam všude nám chutná. Teď si jejich speciality můžete uvařit doma!
Atmosféra slunné Itálie, včetně usměvavé obsluhy a těstovin (samozřejmě aldente - "na skus") vás uvítají při vstupu do restaurace Aldente na pražském Starém Městě.
Vybrat si můžete pochutiny z jednoduchého jídelního lístku, který se skládá ze čtyř předkrmů, tří prvních chodů a čtyř druhých chodů. Naším tipem pro vás je nabídka tzv. degustačního menu, které se skládá ze čtyř chodů a dá vám ochutnat z toho nejlepšího, co je v dané sezoně právě aktuální.
Pozor jen na otvírací dobu, která je od středy do pondělí, včetně dodržení siesty: otevřeno je "dvoufázově“, vždy od 12:00 do 15:30, a pak od 18:00 do 24:00.
Tagliatelle s jehněčím ragú
Přísady (pro 4 osoby):
400 g tagliatelle
200 g jehněčího masa
3 polévkové lžíce olivového oleje
1 sklenka červeného vína
1 sklenka bílého vína
Česnek podle chuti
Snítka rozmarýnu a bazalky
50 g nakrájené mrkve, řapíkatého celeru
1 cibule
200 ml rajčatová "salsa" nebo pyré, např. od zn. Valfrutta nebo BioItalia
Sůl a pepř podle chuti
Strouhaný ovčí sýr
Postup:
Zeleninový základ připravíme z řapíkatého celeru, cibule, mrkve a česneku. Zeleninu nakrájíme. Přidáme i nasekané bylinky a naložíme do bílého vína, nejlépe na několik hodin.
Pak zeleninu orestujeme v olivovém oleji. Základ necháme zezlátnout, zalijeme vínem, které necháme odpařit.
Maso si nejdříve umeleme. Přidáme ho k zelenině. Podle chuti osolíme, opepříme.
Nyní přidáme rajčatovou salsu, kterou svaříme, aby nám zhoustla. Vše necháme vařit pomalu na mírném plameni asi 15 minut. Když se nám omáčka zdá moc hustá, můžeme zředit trochou vody. Jako příloha se hodí tagliatelle. Na závěr můžeme posypat trochou sýra, nejlépe se hodí ovčí sýr.
Dobrou chuť!
Za spolupráci děkujeme:
O.C.G. s.r.o. – dodavatel masa
a
Restauraci Aldente
Ochutnejte i další RECEPTY slavných hospod:
Živáňská pečeně a Moravské bodáky restaurace Koliba Praha
Turecký sach restaurace Gitanes
Jehněčí karé na kari restaurace Argument
Jehněčí kolínko na víně restaurace Olympia Kolkovna
Jehněčí briošky se špenátem Hotelu Paříž
Jehněčí steak s jarními cibulkami Restaurace Mlejnice
Jehněčí steak s polentou a pecorino fondue restaurace Aromi
Jehněčí žebra na rozmarýnu restaurace Kozička
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz