APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Honduras postihlo zemětřesení. Mezi mrtvými jsou i děti

V Hondurasu ve čtvrtek zaznamenali zemětřesení o síle 7,1 stupně Richtera. Záchranáři už našli šest obětí, z toho čtyři děti.

Honduraské úřady ale upozorňují, že počet obětí může ještě narůstat, neboť záchranáři se dosud nedostali do všech odlehlých oblastí, které zemětřesení postihlo.


Na ostrově Roatán se kvůli otřesům zřítil dům, v jehož troskách zahynuly čtyři děti ve věku 3 až 15 let.


Zemětřesení propuklo v noci kolem půl třetí mítního času (půl jedenácté našeho). Epicentrum se nacházelo 64 kilometrů od ostrova Roatán v hloubce 10 kilometrů, záchvěvy byly cítit do vzdálenosti tisíc kilometrů. Pacifické středisko pro varování proti tsunami vydalo varování před přílivovými vlnami, po hodině ho však stáhlo.

Otřesy zničily okolo 60 domů, poškodily mnoho dalších na severu země a přerušily dodávku elektřiny do několika měst a vesnic. "Není to alarmující, není to kalamita," řekl v rozhlasovém projevu honduraský prezident Manuel Zelaya a dodal, že Venezuela do Hondurasu poslala pomoc na výstavbu 120 domů.


Honduras musel také kvůli škodám způsobených zemětřesením dočasně uzavřít přístav Puerto Cortés na pobřeží Karibského moře, kterým ze země proudí 80 procent exportu banánů, kávy a průmyslových výrobků.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz