Zpravodajství

Herec Mareš zemřel na rakovinu. Ulice přichází o pana Lišku

České umění má zase o jednoho z předních herců méně. Václav Mareš (68) podlehl boji s rakovinou.

Diváci ho v poslední době znali především jako obětavého Dalibora Lišku z nováckého seriálu Ulice. V roli dědečka se srdcem na dlani se zapsal do myslí českých diváků. Hrál, i když ho trápila rakovina.
 

Mareš hrál, i když loni na podzim absolvoval operaci zúženého jícnu. Měsíc nemohl jíst kvůli bolestivé nemoci. Ještě letos se i přes chemoterapii vrátil do seriálu. Mareš začal s herectvím už v útlém dětství.

Loni v říjnu řekl už pohublý Mareš. "Hraju v Ulici, nezáleží, jestli je den, nebo noc, hlavně když venku není zima," uvedl. Podívejte se na ukázky z natáčení.

 

Starostlivý kladný hrdina Liška měl těžký osud, ale dokázal ho vždy překonat. Jeho seriálový syn Bedřich byl ve vězení, otec s ním dlouho nemluvil. Liška starší mu ale dokázal odpustit a pojily je výborné vztahy.
 

Vše o postavě oblíbeného dědečka Lišky se dozvíte na oficiálních stránkách Ulice ZDE!Herectví měl v krvi


K herectví se dostal již při studiích na základní škole, když začal vystupovat s místními ochotníky. Ti ho také po maturitě na strojní průmyslovce přesvědčili, aby se přihlásil na pražskou DAMU a herectví se věnoval profesionálně.


Od začátku šedesátých let se také pravidelně objevoval ve filmu nebo na televizních obrazovkách. Účinkoval například v detektivkách Případ mrtvého muže a Případ mrtvých spolužáků, ve filmech Romaneto, Smrt talentovaného ševce, Bota jménem Melichar, Díky za každé nové ráno, Byl jednou jeden polda II + III a Der Lebensborn - Pramen života.
 

Často točil také v Německu, kde si zahrál například v seriálu Rodina Diggerova a v několika kriminálkách z cyklu Tatort.

ora, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz