Zpravodajství

Radek John se rozhodl jít do politiky, chce být poslancem

Radek John se rozhodl jít do politiky, chce být poslancem
Zdroj: Korzo

V podzimních sněmovních volbách bude publicista John kandidovat za stranu Věci veřejné.

Ještě před pár týdny poukazoval na nekalé praktiky v české politice, teď se chce stát její součástí.


Novinář Radek John se rozhodl ucházet o hlasy voličů a usilovat o poslanecké křeslo.

 

"Rozhodl jsem se kandidovat z jednoduchého důvodu. Se stranou Věci veřejné spolupracuji již delší dobu a z této spolupráce, a především z ohlasů na ni celkem přirozeně vyplynula nabídka kandidovat za Věci veřejné v podzimních volbách," sdělil novinář John.

 

Hlavním důvodem Johnova vstupu do politiky je však podle jeho slov nespokojenost se současnou politickou situací a hrozba nástupu komunistů k moci.


"Tomu chci prostě zabránit. Protože tady hrozí, že se socialisté dají po volbách dohromady s KSČM. Tomu nemůžu přihlížet," uvedl známý publicista, který prý podle svých slov dostal už v minulosti nabídky na vstup do politiky.


"Mohl jsem například kandidovat do Evropského parlamentu, ale musel jsem to odmítnout. Nechtěl jsem, aby si lidé říkali, že ten John tam šel jen kvůli penězům," dodal.


Svou kandidaturu zvažoval publicista zhruba od února. Konečné rozhodnutí však padlo až v pondělí po stranickém mítinku v Plzni. "Když jsem slyšel všechny ty lidi, ať do toho jdu, že mi věří a půjdou za mnou, tak to nemohlo dopadnout jinak," poznamenal John, který měl původně místo politického programu v úmyslu cestovat po světě.


"Teď jsem měl jet do Turecka, pak do Papui Nové Guinei, ale zatímco tam by bylo krásně, návrat do naší země už by tak příjemný nebyl. Také proto jsem to vzal," dodal.


Z Johna udělalo mediálně známou tvář hlavně jeho působení v televizi Nova, kde vedl publicistický pořad Na vlastní oči. Z televize koncem letošního února odešel. Podívejte se, jak krátce před tím vzpomínal na 15 let svého působení na Nově.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz