Zpravodajství

V Brně objevili mrtvolku novorozeněte v igelitce

V Brně vyjížděla v neděli večer kriminálka k igelitce, ve které bylo zabalené mrtvé dítě.

V neděli krátce před půl devátou večer se do brněnské městské části Nový Lískovec rozjela policie.


Kriminalisté v sadu našli pohozenou igelitku s mrtvým dítětem. Policisté ihned páskami ohraničili místo a nechtěli nález mrtvého miminka vůbec komentovat. O moc sdílnější nebyla policie ani v pondělí dopoledne.


"Můžu jen potvrdit, že k nálezu opravdu došlo. Více by mělo být známo zítra, kdy bychom měli mít v ruce výsledky soudní pitvy. Ta je nařízena na dnešek," řekla v pondělí v deset hodin ráno jihomoravská policejní mluvčí Soňa Svobodová.


Doplnila, že v neděli v 19:50 na tísňovou linku zavolala dvojice mužů, která mrtvolku v igelitové tašce náhodou objevila.


Mrtvolky dětí se nacházejí i jinde


V německém Erfurtu se našla na konci května  také mrtvolka nemluvněte. Policisté mrtvolku objevili v jednom bytě, který se údajně vyklízel, a při stěhování se tělíčko chlapce našlo. Největší podezření zatím padlo na sedmatřicetiletou matku. Více TADY.

 

Erfurtský případ není v Německu bohužel ojedinělý. Soud letos v březnu poslal na osm let do vězení matku, která usmrtila tři kojence. Tělíčka byla nalezena až po třech letech v mrazáku, kufru a truhlíku. Případ se stal v saském Plavnu.

sn s přispěním Josefa Svobody, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz