Zpravodajství

Hledali i v mých kalhotkách, zlobila se známá zadržených neonacistů

Před úřadem vlády demonstrovali známí a sympatizanti neonacistů, které policie zadržela v minulých dnech.

Před úřad vlády nakonec dorazilo asi jen pět protestujících, tři z nich krátce mluvili. Kamarád zatčených řekl, že nedávná razie byla na politickou objednávku a i proto byla demonstrace právě před úřadem vlády.


Promluvila i sestra a také přítelkyně jednoho ze zadržených. Ženy se shodly na tom, že policejní zatýkání bylo velice brutální, policisté prý kolem sebe mávali zbraněmi a byty prý převrátili vzhůru nohama, jen aby našli nějaké důkazy.


Jedna z dívek dokonce řekla, že jí policisté prohledávali i kalhotky.


Přesila policistů nebyla potřeba
 

V pět hodin odpoledne byli policisté hlídající demonstraci v drtivé přesile. U úřadu vlády totiž stálo několik policejních aut a kolem patnácti policistů. Nechyběli členové antikonfliktního týmu a úředníci pražského magistrátu, kteří dohlížejí na každou demonstraci a v případě potřeby ji mohou ukončit.


Zato přívrženců pravicových radikálů, kteří začali vycházet do ulic po velké policejní razii, tu bylo sotva pět. Příznivci krajní pravice se střetli například ve středu s policisty při protestu v Karlových Varech.


Demonstrace byla přitom hlášena jako protest rodičů a příbuzných zadržených přívrženců krajní pravice

pez s přispěním Davida Vaníčka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala dopravní nehoda

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala v pátek večer dopravní nehoda dvou osobáků. Komunikace je na 70. km uzavřena.

Píše se na Deník.cz