Zpravodajství

Let SkyEurope opožděn o 14 hodin. Pasažéři z Neapole už jsou doma

Asi stovce lidí se zkomplikoval návrat z dovolené v Itálii. Mezi cestujícími přitom byli i vážně nemocní lidé, kteří v neděli potřebovali do nemocnice.

Spoj Sky Europe měl z Neapole odstartovat v sobotu v 16:30. Cestující se ale dozvěděli, že spoj určitě neodletí. Měl technické obtíže a do Neapole vůbec nedoletěl.


Letecká společnost pasažérům sdělila, že stroj přiletí v noci a oni se do Prahy vydají brzo ráno. Vzhledem k tomu, že společnost má od začátku týdne problémy už poněkolikáté, pasažéři si tím nebyli příliš jistí.

 

"Naši kamarádi měli přiletět letadlem, kterým my jsme pak měli odletět. O tom, že by měli být v ještě noci v Neapoli, ale nic nevědí - ubytování mají zajištěné až do rána," řekl v sobotu Karel Kuna, který se vracel ze sportovního pobytu v Itálii.

Ještě větší obavy měl doktor Lukáš Svoboda, který jel z Itálie z rehabilitačního pobytu s desetičlennou skupinkou pasažérů, mezi nimiž byly děti, lidé po transplantaci a pacienti, kteří potřebují dialýzu. Pro ně by delší zpoždění mohlo být  nebezpečné. "Spoj v půl sedmé ráno nám stačí, ale celodenní zpoždění by byl už problém," bál se Svoboda.
 

 

Odlet v půl sedmé stihneme, tvrdí Sky Europe

 

Společnost SkyEurope i ústy svého mluvčího Tomáše Kiky ujišťovala, že letadlo přiletí, i když zpožděné. Odlet z Prahy naplánovala na 2:15 a cestující z Itálie měli odcestovat po šesté ráno.

 

Podle Kiky zpoždění způsobila shoda několika nepříjemností: Z technických důvodů se opozdilo letadlo, a protože v létě je vzdušný prostor plnější, je těžší najít pro něj náhradní termín odletu. "Navíc jsme nedostali upozornění na to, že letiště v Neapoli bude v noci uzavřeno. Proto naše letadlo může přistát až ráno," vysvětluje Kika.

 

O tom, že na palubě stroje byly pasažéři, kteří potřebují zvláštní lékařskou péči, společnost žádné informace nedostala. "Poskytujeme ale cestujícím veškerou péči, kterou nám ukládají předpisy i naše přepravní podmínky," dodává Kika.

 

SkyEurope letadlo přistavila, jak slíbila

 

Cestující proto dostali náhradní ubytování a zajištěné měli i jídlo. "Společnost se o nás nakonec postarala. V 16:30 měl být odlet, už v 18 hodin jsme byli v hotelu," popsal v neděli ráno Svoboda. "Do Prahy jsme se dostali včas," řekl.

 

Podle Kuny se o pasažéry na místě obětavě postarala zástupkyně cestovní kanceláře Osvěta. "Chtěl bych jí poděkovat," napsal v textové zprávě.

 

Společnost Sky Europe měla problémy už na začátku týdne. Požádala o ochranu před věřiteli, týž den jí ale letiště v Paříži zadrželo jeden ze strojů. Více TADY. Podky Kiky zpoždění letadla z Neapole s finančními problémy společnosti nijak nesouvisí.

tn.cz / kap
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz