APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Soud: Škromachova náměstkyně na ministerstvu nekradla

Soud: Škromachova náměstkyně na ministerstvu nekradla
Zdroj: Oficiální zdroj

Někdejší náměstkyně ministra sociálních věcí Yvona Legierská vyslechla osvobozující verdikt v případu souvisejícím se správou paláce v pražské Lannově ulici.

Stát přišel o milion korun a může za to vysoká státní úřednice Yvona Legierská. S takovou obžalobou poslal státní zástupce před soud případ z roku 2006. Podstatou kauzy byla oprava střechy paláce v pražské Lannově ulici.


Legierská podle obžaloby opravovat střechu budovy za peníze ze státní pokladny i poté, co již přešla do rukou nového majitele.


Soud ale dnes došel k závěru, že žena neudělala nic špatného. "Naopak jednala tak, aby státu vznikla škoda co nejmenší," uvedl soudce Jiří Říha.


Rozsudek není pravomocný, neboť státní zástupce se proti zprošťujícímu verdiktu odvolal. Legierská obžalobu od počátku odmítala, obsahuje podle ní nepravdivé konstrukce.


Palác v roce 2006 ministerstvo práce a sociálních věcí vyměnilo za jiný objekt. Budovu v Lannově ulici původně užívala Česká správa sociálního zabezpečení. Po uzavření směnné smlouvy mezi státem a firmou WSF Delta ministerstvo pověřilo ČSSZ, aby se o nemovitost starala do konce srpna 2006.


Správa sociálního zabezpečení sice střechu paláce opravovala již předtím, v únoru ale práce zastavila. Legierská pak podle obžaloby 10. dubna uzavřela s ČSSZ dodatek dohody o nouzovém zajištění provozu paláce. V tom správě nařídila pokračovat v opravách střechy budovy, přestože věděla, že se o den později stane jejím vlastníkem firma.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz