Bývalý ekonom Českobratrské církve evangelické Vladimír Prokop, který církev loni okradl o 10 milionů korun, jde na sedm let za mříže.
Sedm let za zpronevěru Prokopovi uložil pražský městský soud.
Vladimír Prokop, který v evangelické církvi pracoval jako hlavní ekonom v centru v Jungmannově ulici v Praze, zpronevěřoval podle obžaloby peníze od prosince loňského roku. Během jediného měsíce převedl na jiná konta z účtu církve deset milionů korun.
"Obžalovaný zcela jasně spáchal trestný čin zpronevěry, neboť měl hájit zájmy církve a přesto zneužil přístup k elektronickému bankovnictví," řekl soudce Bohuslav Horký.
Prokop si už devětkrát odpykával trest za majetkovou trestnou činnost. Rozsudek není pravomocný, obě strany si ponechaly lhůtu na rozmyšlenou.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz