APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Okradl církev o miliony, vyfasoval sedm let vězení

Okradl církev o miliony, vyfasoval sedm let vězení
Peníze. Ilustrační foto | Zdroj: Jindřich Kodíček

Bývalý ekonom Českobratrské církve evangelické Vladimír Prokop, který církev loni okradl o 10 milionů korun, jde na sedm let za mříže.

Sedm let za zpronevěru Prokopovi uložil pražský městský soud.


Vladimír Prokop, který v evangelické církvi pracoval jako hlavní ekonom v centru v Jungmannově ulici v Praze, zpronevěřoval podle obžaloby peníze od prosince loňského roku. Během jediného měsíce převedl na jiná konta z účtu církve deset milionů korun.


"Obžalovaný zcela jasně spáchal trestný čin zpronevěry, neboť měl hájit zájmy církve a přesto zneužil přístup k elektronickému bankovnictví," řekl soudce Bohuslav Horký.


Prokop si už devětkrát odpykával trest za majetkovou trestnou činnost. Rozsudek není pravomocný, obě strany si ponechaly lhůtu na rozmyšlenou.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz