Zpravodajství

SkyEurope nevrací peníze za letenky. Zákazníci zuří

Klienti SkyEurope, kteří se rozhodli vrátit letenky a požadovali zpátky peníze, nepochodili. Aerolinky jsou v ochraně před věřiteli a klienti musejí na penize čekat.

Letecká společnost SkyEurope nevrací svým klientům peníze za regulérně vrácené letenky. Od 22.června je totiž v ochraně před věřiteli a tím pádem může během následujících devíti měsíců odsouvat jakékoli vyplácení dluhů firmám, ale i obyčejným lidem. 


Početná skupina věřitelů tak netrpělivě čeká, jak to všechno dopadne. Rozčílená je i Karina Fantová, měla letět na Sicílii. Společnost ale změnila čas odletu, a tak se zákaznice rozhodla letenky za devět tisíc korun vrátit.


“Bylo nám potvrzeno na začátku června, že nám budou peníze vráceny. Nakonec jsem dostala jen e-mail, ve kterém jsem se dozvěděla, že nám společnost nevrátí nic,“ říká naštvaně Karina Fantová.


SkyEurope je v ochraně před věřiteli a dluhy zatím platit nemusí. “To mě docela rozčílilo. Společnost si docela neférově prodává letenky dál, může je kdykoli z její strany zrušit a klienti nedostanou vůbec nic,“ dodává Fantová.
 

Stejně na tom jsou i další klienti, kteří si koupili letenky s předstihem. Kdo zaplatil ještě před tím, než se společnost stala takřka nedotknutelnou, musí čekat.
 

To povazuje i právník. “V takové době vlastně není možné po nich požadovat splatné pohledávky. Bohužel se jedná o všechny závazky a tedy i závazky vůči klientům,“ potvrdil právní expert.
 

Letecká společnost během své historie ještě nikdy nevykázala žádný zisk. Problémy se ještě více prohloubily před půl rokem, kdy jí leasingová společnost zabavila téměř polovinu letadel. Letadla se navíc potýkala s velkým zpožděním.
 

Čtěte také:

Společnosti SkyEurope se vrátilo letadlo z Francie

Let SkyEurope opožděn o 14 hodin. Pasažéři z Neapole už jsou doma

SkyEurope prý zadrželi další letadla v Bukurešti a Sofii

Letadlo Sky Europe stále v Paříži. Cestující jsou v Praze
EXKLUZIVNĚ: Sky Europe dluží desítky milionů. Hrozí insolvenční řízení
 

I přes velké problémy vedení společnosti věří, že ochrana před bankrotem nakonec společnost opět postaví na nohy a firmy i cestující své peníze nakonec dostanou.

 

Na konci července má SkyEurope oznámit, jak bude své dluhy splácet. Stoprocentní jistotu ale nedává. Pokud se ocitne v konkurzu, může se stát, že klienti nedostanou ani korunu. 

mar s přispěním Davida Vaníčka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz