Zpravodajství

Chtěli na internetu prodat vojenskou vlajku, skončili v rukách policie

Amatérského sběratele vojenských relikvií dopadla policie. V internetové aukci se pokoušel prodat vojenskou vlajku.

Pražská kriminální policie ve spolupráci s vojenskou policií dopadla muže z Pardubic, který se přes internetovou aukční síň Aukro pokoušel prodat vojenskou zástavu jednoho armádního pluku.


 

“Byli jsme požádáni o spolupráci vojenskou policií,“ řekl Pavel Just, vedoucí 8. oddělení Okresního ředitelství Praha 1.
 

Policisté si se čtyřiapadesátiletým mužem domluvili schůzku, předstírali zájem o věci. V pátek se setkali v Kolíně na Karlově náměstí. Po schůzce ho doprovodili do banky, kde na něj čekal jeho jednačtyřicetiletý komplic, kde je oba zadrželi.
 

"Zadržený muž pak policistům ukázal kufr svého auta, kde nalezli další vojenské insignie,“ řekl Just. "Celkově zadrželi policisté věci v hodnotě 250 tisíc korun," doplnil.
 

Policisté nyní zkoumají, jak se k věcem dostal. S největší pravděpodobností pocházejí z posádky v Havlíčkově Brodě, jejímž správcem je Vojenský historický ústav, upřesnil později Just. Zadržený muž jim řekl, že je amatérský sběratel vojenských insignií a tyto věci zakoupil před pěti lety na burze od jiného sběratele.
 

"K tomu, zda byl zadržený muž vojákem z povolání, se nebudu zatím vyjadřovat,“ řekl na dotaz tn.cz Just.


V případě prokázání viny jim oběma hrozí až pětileté vězení.

muf s přispěním Jaroslava Kasnara, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz