Turisty ošetřili lékaři. Většina z nich ale chtěla v Itálii zůstat a jen změnila hotel.
Na dovolené v Kalábrii postihla infekce asi 80 turistů. Příčinou jejich problémů byla zřejmě kontaminovaná voda, sdělil agentuře TASR mluvčí ministerstva zahraničních věcí Peter Stano.
Polovina postižených měla i žaludeční potíže. "Stalo se to v hotelovém komplexu, nějaká bakterie se zřejmě dostala do vody," sdělil Stano. Podle něj byla voda kontaminovaná jak v hotelu, tak i v jeho okolí.
Zatím se nicméně přesně neví, co bylo původcem zdravotních komplikací, čeká se na rozbor vody, který provádějí místní úřady.
Nemocné slovenské turisty ošetřili lékaři, nikdo z nich nepotřeboval hospitalizaci. Podle mluvčího je jejich stav "v rámci možností".
Jen jedna ropdina se vrátila na Slovensko, ostatní se přestěhovali do jiného střediska. Jejich situací se zabývá i slovenská konzulka v Římě Petra Franková.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz