V nejdražším kočárku vozí děti britská královská rodina. I české celebrity si ale potrpí na luxus.
Předseda ČSSD Jiří Paroubek se začátkem týdne svěřil, že s manželkou Petrou vybírá pro svou očekávanou dcerku jméno i kočárek. Zatímco ve jméně má nastávající maminka jasno, přeje si Margaritu, o kočárku se prý s manželem zatím ještě radí. Více TADY.
Pokud by si chtěl předseda ČSSD nechat poradit od zkušenějších, může vyzkoušet z následujících modelů, které otestovali potomci českých politiků i celebrit.
Nicolas Topolánek
Syn předsedy ODS Mirka Topolánka má velmi slavný kočárek. Právě kvůli pošťuchované, která ho mohla při projížďce ohrozit, zaútočil tehdejší premiér na jednoho z fotografů. Podívejte se na video ze strkanice.
Nicolasův kočárek má na stříšce výrazné logo firmy Bugaboo. Jejich kočárky jsou na trhu jedny z nejdražších, zároveň jsou ale celosvětově populární.
Lukáš Hamáček
Pokud se nebude Paroubek chtít inspirovat u politické konkurence, může si nechat poradit od spolustraníka. Poslanec Jan Hamáček, který v ČSSD odpovídá za zahraniční politiku, má syna Lukáše.
Chlapec, který v poslední červencový den oslaví druhé narozeniny, už má druhý kočárek. Když byl malý, vozil se v kočárku Mutsy – skládačce, která umožňuje kombinovat různé podvozky s různými "korbičkami".
S přibývajícím věkem "postoupil" ke sportovnímu modelu Buggster S, skládacímu sportovnímu kočárku na třech kolech.
Charlotte Ella a Nelly Sofie Gottovy
Nejzlatější český slavík nedávno předvedl svoje dcery i s jejich "žihadly" při dovolené v Monte Carlu. Obě holčičky jezdí ve stejných kočárcích, i když malé Charlotte už jsou tři roky a Nelly teprve rok.
Podle Petra Šimčíka z firmy Blueone Shops, která na internetu prodává kočárky, se děvčátka zřejmě vozí v některém z modelů značky Inglesina.
Lucas Lucie Borhyové
Syn Lucie Borhyové, kterému je necelých osm měsíců, má velmi aktivní maminku. Už dva měsíce po porodu se Lucie vrátila na obrazovky v pořadu Volejte Novu a TýTý, navíc se úspěšně vrátila na obrazovky. Více si můžete přečíst v on-line rozhovoru TADY.
Proto synovi pořídila praktický multifunkční kočárek – trojkombinaci Concord. "Jsme s tím moc spokojeni," pochvaluje si svou volbu Lucie.
Luxus z ciziny
Pokud by se chtěl šéf ČSSD plácnout přes kapsu, může si pro Margaritu objednat i některý z luxusních kočárků. Za nejdražší značku je považována firma Silver Cross, jejíž modely prý používá i britská královská rodina.
Její retromodely řady Balmoral stojí v Česku 45 až 55 tisíc korun, za model Kensington zájemce zaplatí 35 až 45 tisíc.
Nejdražší "normální" kočárek je model Axiom firmy Dreamer Design. Vyznačuje se nosností téměř sto kilo a dvacetiletou zárukou. Je vybaven pro sportování: dá se prát, má velký koš a dokonce i držák na láhev s pitím. Cena základního modelu? Díky slabému dolaru není tak hrozná, v přepočtu jen něco přes 20 tisíc.
Vychází tak cenově podobně jako slavné Bugaboo, ve kterém vozila kromě Mirka Topolánka svoje děti třeba i Gwyneth Paltrowová nebo zpěvačka Gwen Stefani. Samotný kočár s korbičkou a sportovní sedačkou (bez autosedačky) a s taškou na pleny přijde na víc než 25 tisíc korun, další tisíce se dají utratit za příslušenství (výměnné potahy, adaptér na autosedačku, slunečník atd.).
Velmi luxusní je také variabilní kočárek Stokke Xplory. Ten vám umožní zvednout si sedačku tak, abyste měli miminko co nejblíž k sobě. Může s dítětem růst od narození do tří let a v sadě s korbičkou, pláštěnkou, sítí proti hmyzu, nákupní taškou a fleecovou přikrývkou se dá koupit v Česku za víc než 27 tisíc.
Celosvětově nejdražší kočár ale u nás nepořídíte. Originální vozítko pokryté zlatem si koupil si ho prý jeden jihoafrický boháč a dal za něj šest tisíc liber, v přepočtu tedy 180 tisíc korun.
Tvoří ho ušlechtilé dřevo a kůže, má nové saténové polstrování, zdobí ho kůže z hranostaje a má také zabudované hodiny a hrací strojek recitující dětské verše. A značka? No přece Silver Cross.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz