APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Za tři měsíce končí analog v Praze a středních Čechách

Po dubnovém ukončení analogového televizního vysílání přijdou Pražané a Středočeši i o druhý hlavní zdroj analogového televizního vysílání. Z vysílače Praha – Cukrák bude analogové televizní vysílání ukončeno 31. října 2009.

„Prahu a střední Čechy tak v podstatě bude pokrývat pouze digitální televizní signál,“ upozornil národní koordinátor Zdeněk Duspiva. Vysílač Praha – Cukrák, který pokrývá Prahu a část Středočeského kraje, nyní vysílá souběžně analogově i digitálně.
 

Diváci v těchto regionech tak nemusí čekat až na říjen a přechod na digitální vysílání mohou vyřešit už dnes. Na Prahu a střední Čechy se v následujících třech měsících zaměří dlouhodobá informační kampaň. Informace naleznou lidé na stránkách www.digitalne.tv a bezplatné infolince 800 90 60 30.
 

Koho se netýká přechod na digitální TV
Přechod na digitální televizní vysílání se netýká uživatelů, kteří přijímají televizní signál přes kabel, satelit nebo internet, ale pouze těch, kteří přijímají zemské analogové televizní vysílání (tzn. „přes anténu“).


Informační kampaň k přechodu na digitální televizní vysílání probíhá již od konce loňského roku. Protože 31. října bude ukončeno analogové televizní vysílání z vysílače Praha – Cukrák, bude nyní kampaň cílit na územní oblast Praha, která zahrnuje hlavní město Prahu a část Středočeského kraje.
 

Přechod na digitální televizní vysílání je možné vyřešit buď využitím právě nabídky kabelové, satelitní nebo IPTV televize, nebo zakoupením set-top-boxu nebo nového televizoru s vestavěným digitálním tunerem.
 

Zapojení set-top-boxu zvládne i laik, poradí mu případně v obchodě nebo stačí využít přibalený návod případně obrázkové návody na www.digitalne.tv. V případě společných televizních antén je třeba nechat provést úpravu antény specializovanou firmou.

adr, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz