Zpravodajství

Ženě zabavili zubožené psy, třicet jich má pořád doma

Na všech psech zanechalo hladovění trvalé následky. Případ vyšetřují policisté.

Z týrání zvířat podezřívají policisté Danu Záhorskou z Ostravy-Vítkovic, která ve dvoupokojovém domku a na zahradě chová několik desítek psů, převážně velkých plemen, jako jsou dogy či němečtí ovčáci.

 

Jejich stav je však bez nadsázky otřesný. “Má jich celkem devětatřicet, většina žije uvnitř domku, ale pohled na její psy je strašný. Když je vidím, vybavím si fotky vězňů z koncentračních táborů,“ kroutí hlavou sousedka chovatelky psů Veronika Kožušníková.

 

Ta si spolu s manželem na sousedku a její přístup ke zvířatům stěžuje už několik let. Psi Dany Záhorské jsou skutečně vyhublí až na kost a evidentně špatně živení. Minulý týden proto některá hladová a trpící zvířata zabavili městští strážníci za asistence policie, úředníků i veterinářů, a umístili je do útulku v Ostravě-Třebovicích.

 

Nejzuboženější psi putovali do útulku

 

“Zabavili jsme jedenáct psů, kteří byli v nejhorším stavu, dalších asi osmadvacet psů jsme tam nechali. Ale doufám, že ne na dlouho,“ říká vedoucí útulku Jaroslav Somerlík s tím, že například dogy, které běžně váží okolo 80 kilogramů měly v den přijetí pouhých 15.

 

“Na těchto psech to samozřejmě zanechá trvalé následky, už nikdy z nich nebudou tak kvalitní psi, jsou zanedbaní ve vývoji a nikdy se z toho úplně nevzpamatují,“ dodává Somerlík s tím, že většina psů Dany Záhorské není navíc ani očkována.

 

Chovatelka nic nepřiznala

 

Sama chovatelka se raději na svém pozemku zamkla, a o přístupu ke zvířatům se bavila jen velmi neochotně a zpoza plotu. Tvrdila však, že všichni její psi jsou dobře živení, a nedovede si vysvětlit, proč jsou tak hubení.

 

“Chtěla jsem s nimi jít k veterináři, abych se dozvěděla, proč nepřibírají. Určitě nejsou tak hubení z hladu, to je vyloučeno, krmím je dobře,“ říká Dana Záhorská.

 

“Já psy netýrám, já mám zvířata ráda, se psy dělám už třicet jedna let. A kdybych je neuživila, tak jich tolik nemám,“ dodává Záhorská. Své chovatelské metody teď však bude muset vysvětlit hlavně policistům, kteří už zahájili vyšetřování a zjišťují, zda se nedopustila přestupku či trestného činu.

tn.cz / Marek Švidrnoch
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz