Žena, která brigádničila v pražské herně v Novovysočanské ulici, přemluvila bratra k fingované loupěži. Peníze si pak rozdělili.
Kriminalistům se podařilo dopadnot dvojici pachatelů, kteří mají na svědomí fingované přepadení pražské herny v Novovysočanské ulici.
Barmanka přemluvila bratra, aby ji naoko přepadl. Řekla mu i kde jsou peníze.
“Dvojice pachatelů odcizila 20 tisíc korun, částku si pak rovným dílem rozdělili,“ informoval šéf detektivů v Praze 8 Martin Beránek.
Věděli, že je sledují kamery
"Podezřelá žena přitom dobře věděla, že jsou v herně nainstalovány bezpečnostní kamery. Pachatel se proto při přepadení maskoval," popisoval Beránek.
Bratr barmanky už předem od sestry věděl, kde jsou schované peníze, a tak šel najisto. Sourozencům se ale přepadení nepodařilo dokonale sehrát. Jejich výkon policisty naopak pobavil.
Bratr se sestrou sice měli celou akci dobře promyšlenou, jejich herecké výkony před bezpečnostními kamerami byly ale mizerné. Podle kriminalistů to rozhodně nevypadalo jako přepadení.
"Záznamy z kamer dvojici naopak dokonale usvědčuje, zároveň nás i pobavily. Přepadení totiž připomíná spíš špatný herecký výkon," glosoval Martin Beránek.
Bratr barmanky se policii po dopadení přiznal, jeho sestra do poslední chvíle zapírala. Záznamy z bezpečnostních kamer jsou ale nezpochybnitelné.
Sourozencům hrozí za "loupež" až dva roky za mřížemi. Barmanka je vyšetřována na svobodě, její bratr skončil za mřížemi. Na svém kontě má totiž už několik pohřešků.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz