Zpravodajství

Rodiče popálené Natálky: Jsme rádi, že žháře chytli. VIDEA

Rodiče dvouleté Natálky přivítali, že policie konečně dopadla žháře, kvůli kterým skončila jejich dcera s těžkými popáleninami.

Rodiče dvouleté Natálky si můžou konečně oddychnout, jejich dceři se daří lépe. Lékaři ji už probudili z umělého spánku, holčička komunikuje a dokonce i jí jogurty.


Podívejte se, jak se Natálka zotavuje


Navíc se policistům podařilo ve středu dopadnout 12 extremistů z Bruntálska, kteří mají na svědomí žhářský útok na jejich rodinu. Více o dopadení extremistů se dočtete ZDE.

 

"Už jsme nedoufali, že policie někoho dopadne. Je to skvělý pocit. Zvlášť, když se zlepšil i stav Natálky. Už dýchá sama. To vše špatné, co nás potkalo, se nyní začne v dobré obracet," řekl otec dívky Pavel Kudrik.

 

“My už jsme to tak trochu vzdali,“ přiznal Kudrik.

 

“Modlila jsem se, aby je dopadli. To nejsou lidi, to jsou hyeny. To nejde, aby pachatel lítal po světe a moje dcera přitom ležela v nemocnici,“ řekla matka Natálky Anna Siváková, která by si přála, aby byli pachatelé potrestáni. Její dcera totiž bude zřejmě trpět celý život. 

 

Podle lékařů, ale i rodičů se malé Natálce daří už mnohem lépe. “Hraje si s míčkem a jí jogurty. Chutná jí. Dala mi i pusu,“ řekla dojatá maminka.

 

“Holčička ležela tři měsíce v umělém spánku, ze kterého jsme ji probouzeli týden, abychom její organizmus nezatížili. Je to vůbec poprvé, co se nám podařilo tak malé dítě s tak vážnými popáleninami zachránit. Nyní už holčička přijímá potravu a komunikuje s rodiči,“ řekl mluvčí ostravské fakultní nemocnice Tomáš Oborný.

 

Neznámí žháři na domek devítičlenné romské rodiny zaútočili v noci na 19. dubna. Do domu vhodili tři zápalné láhve s benzínem. Při následném požáru byli tři lidé zraněni. Nejvážněji dvouletá Natálka, která je stále v péči popáleninového centra ostravské fakultní nemocnice. Utrpěla popáleniny druhého a třetího stupně na 80 procentech těla.

Lukáš Gibiec, Marek Švidrnoch, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz