Zpravodajství

ON-LINE s rodiči popálené Natálky: jinde bydlet nechceme

ON-LINE s rodiči popálené Natálky: jinde bydlet nechceme
Zdroj: TN.cz

Hosty on-line rozhovoru byli od 20 do 21 hodin rodiče dvouleté Natálky, která se zotavuje po útoku žhářů.

Rodina malé Natálky už spala, když k domu ve druhé polovině dubna přiletěly zápalné lahve. Malá dvouletá Natálka řádění žhářů přežila jen těsně a i teď je v péči lékařů.

I když už konečně dokáže holčička dýchat i bez pomoci přístrojů, je jasné, že si následky ponese celý život. Policisté po pachatelích útoku intenzivně pátrali. Úspěch slavili až teď, kdy pozatýkali dvanáct lidí, které z útoku podezírají.


Jak rodina útok nese? Vrátí se zpátky do Vítkova? Byl útok rasově motivovaný? Nebude rodina po zotavení Natálky chtít emigrovat?


"Nikde jinde bydlet nechceme, chceme pořád bydlet poblíž Vítkova," napsali rodiče Natálky. Tu prý čeká ještě minimálně pět operací.


"Natálka je na tom lépe, dýchá sama, přijímá potravu - dostává už normální jídlo z nemocnice, přesnídávky a podobně, začíná si pomalu hrát s hračkami, je to obrovský pokrok a jsme strašně rádi," neskrývali úlevu rodiče popálené holčičky.


Ve středu policisté pozatýkali a předvedli k výslechu 12 lidí, kteří mají na svědomí útok na Romy ve Vítkově. ČTK to potvrdil dobře informovaný zdroj. Počet zadržených podle něj může ještě narůst. Zdroj později ve čtvrtek odpoledne doplnil, že v případu už padla první obvinění. "Řeší se věci kolem právní kvalifikace. Padla už první obvinění. Jejich počet by se měl dnes ustálit," řekl zdroj.

 


Rozhovor

 

tn.cz / pez

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz