APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Opilec napadl poslance ODS. Teď ho dopadli

Policie dopadla muže, který měl napadnout v Plzni poslance za ODS Vladislava Vilímce.

Kriminalisté zadrželi sedmatřicetiletého muže, který je podezřelý z toho, že v červnu napadl v Plzni poslance za ODS a bývalého náměstka hejtmana Plzeňského kraje Vladislava Vilímce. Informaci přinesl deník Právo.

 

Policie muže obvinila z výtržnictví. Proč politika napadl, nechtěl pachatel zatím prozradit. V případě odsouzení mu hrozí až dvouleté vězení.

 

Vilímec původně trestní oznámení na útočníka nepodal, policisté se přesto případem začali zabývat. Pachatel poslance napadl v plzeňské Prešovské ulici bezprostředně po regionálním sněmu ODS, kde se rozhodlo o pořadí na kandidátce ODS pro podzimní předčasné volby do Sněmovny.

 

"Asi padesátiletý muž, který byl viditelně pod vlivem alkoholu, na mne zaútočil kolem půl desáté večer v Prešovské ulici. Snažil jsem se mu bránit pomocí deštníku, ale i tak jsem schytal několik ran," popsal útok Vilímec.

 

"Poznal mě jako politika. Byl surový, brutální," uvedl Vilímec, který byl do Sněmovny zvolen v Plzeňském kraji. Poslanec si nemyslel, že útok souvisel s primárními volbami občanských demokratů.

 

Z incidentu vyvázl politik s pohmožděninami, neměl žádná vnitřní zranění.

 

Nebyl to první případ, kdy se politik a konkrétně poslanec stal terčem fyzického útoku. Mezi nejznámější případy patří útok údajně několika mužů na někdejšího poslance ČSSD Pavla Dostála, jehož v roce 1997 napadli a pořezali v obličeji poblíž pražského malostranského sídla Sněmovny. Před třemi roky zase neznámí útočníci zmlátili místopředsedu KSČM Jiřího Dolejše, který se musel podrobit dvěma operacím oka.

 

Před několika dny se zase stal terčem útoku expremiér Mirek Topolánek. Toho při předvolební kampani zranili v Hustopečích u Brna čtyři muži. Více ZDE.

 

Útočníci se policii sami přiznali.


 

gib, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz