Zpravodajství

Plyn opět zlevní. RWE sníží ceny průměrně o 2,5 procenta

Společnost RWE zlevní od 1. října domácnostem plyn. Lacinější bude v průměru o 2,5 procenta. Letos zlevňuje už potřetí.

Distributoři plynu oznamují ceny pro poslední čtvrtletí roku.


Společnost RWE, která je největším distributorem, zlevní v průměru o 2,5 procenta. Dodává plyn přibližně do 2,3 milionu domácností ve většině Česka s výjimkou Prahy a jižních Čech a Vysočiny.

 

Nejvíce ceny klesnou na jižní Moravě (o 3,5 procenta), nejméně na Moravě severní (1,2 procenta).

 

Domácnost, která na plynu jen vaří, ročně ušetří asi 130 korun. Pokud navíc vlastní plynový bojler, ušetří dohromady téměř tisíc korun. Roční úspora u rodinných domů, které plyn využívají k topení, ohřevu vody a vaření, by se podle RWE mohla pohybovat kolem 5000 korun.

 

Za letošní rok ceny plynu klesly celkem i o víc než 10 procent – konkrétně na jižní Moravě o 13,3 procenta. Příští rok by ale tento trend už neměl pokračovat, upozornila RWE.

 

"Snížení cen zemního plynu pro čtvrté čtvrtletí je dáno především příznivým vývojem směnného kurzu koruny vůči americkému dolaru. Naopak ceny ropných derivátů rostou, což ovlivní ceny pro další kvartál. To je také důvod, proč neočekáváme další pokles cen na začátku roku 2010," uvedl člen představenstva RWE Transgas Tomáš Varcop.

 

Pražská plynárenská a E.ON zatím ceny pro čtvrté čtvrtletí nezveřejnily. Pražská plynárenská, která dodává plyn asi 440 tisícům zákazníků, je oznámí v pondělí.

kap, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz