Nejznámější důchodce z Vysočiny si z vyšel s dcerou na procházku po národním parku.
Expremiér a bývalý předseda ČSSD Miloš Zeman vyrazil v sobotu na túru v Národním parku Šumava. Po lesích ho kromě desítek příznivců ze Sdružení přátel Miloše Zemana doprovází i jeho dcera Kateřina.
Zeman o sobě stále tvrdí, že je pouze soukromou osobou. Rád se ale vyjadřuje ke všemu - především k současné politické situaci ve státě. Hned na začátku své túry vtipkoval.
"Milí moji novináři, ještě než začneme, chci vám jen říct, že tato mladá, krásná slečna vedle mne, není moje milenka. To je moje dcera. Mám ji tu proto, že v případě, že bych už nemohl, ona mne ponese," uvedl sobotní výlet Šumavou. Tam se vydal, aby se na vlastní oči přesvědčil, jak to vypadá s kůrovcem.
Právě letos v zimě expremiér kritizoval vedení Národního parku Šumava za to, že v některých lokalitách napadených kůrovcem nezasahuje. Po letu vrtulníkem nad lesy zkonstatoval, že Šumava je vlastně mrtvá.
"Už nyní víme, že škody způsobené kůrovcem za posledních 10 až 15 let jsou 32 miliard korun. To je číslo, o kterém budeme i odpoledne hovořit na tiskové konferenci. Nyní je kůrovcem napadeno okolo dvou tisíc hektarů lesa,"podotkl Zeman.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz