Očekávaný film "Jánošík. Pravdivá historie“ slavnostně představili na Slovensku jeho tvůrci.
Jeden z nejočekávanějších letošních filmů "Jánošík. Pravdivá historie“ měl v pátek 4. září slavnostní premiéru na Slovensku. To, že snímek se po sedmi letech natáčení a finančních problémů dostala do kin, označila za "zázračný happyend“ nejen režisérka Agnieszka Hollandová, ale i diváci.
Premiéru, na níž se představili tvůrci filmu a herci, moderoval Milan Lasica. "Natáčení sice bylo rekordně dlouhé, nepřekonalo však stavbu nové budovy Slovenského národního divadla,“ komentoval událost svým typickým humorem.
Stejně jako na akcích slovenského národního hrdiny Jánošíka se i na filmu podíleli lidé ze Slovenska, Česka a Polska a nechali v něm kus života, talentu a duše.
Po Jánošících v podaní Theodora Pištěka, Paľa Bielika a Františka Kuchty se na plátně objevil jako legendární hrdina český herec Václav Jiráček.
Nejnovější filmový Jánošík je podle Agnieszky Hollandové především člověk, který bojuje s osudem a dělá to, co každý – snaží se najít svou vnitřní pravdu a svobodu.
"Film nešetří krvavými scénami. Násilí však ve filmu není samoúčelné, cílem bylo ukázat krutost jako důsledek určitých životných voleb a ukázat cenu svobody a nezávislosti,“ dodala Holland na tiskové konferenci. "Bez bolesti bychom Jánošíkův osud nemohli pochopit,“ dodala.
Ústřední píseň filmu nazpíval Pavol Habera
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz