Odtažené auto je pro řidiče většinou pořádným trestem. Občas se ale může vytrestat i ten, kdo přijede auto odtáhnout.
Že odtažení auta může skončit mnohem hůř než jen vystresováním jeho řidiče, který se lekne, že mu ho někdo ukradl, dokazuje případ z Prahy.
Tentokrát totiž neselhaly nervy šoféra, ale technika. Když bylo totiž auto už skoro na korbě odtahového náklaďáku, zvedací rameno se zlomilo a škodovka spadla přibližně z metru tvrdě na zem.
To by ještě auto nejspíš díky tlumičům přežilo, ale protože bylo poškozené rameno, do vršku auta udeřil i postroj, na kterém se auta zvedají. A pořádně ho zdemoloval.
Na reportáž se podívejte tady
Majitel samozřejmě nechce nechat celou věc plavat, protože zničená střecha a rozbité sklo je dost drahé a hodlá odtahovku dotlačit k úhradě celé škody.
Podobně jako on se může zachovat každý, kdo při příchodu na odtahové parkoviště zjistí, že má třeba rozbité okýnko nebo je jeho auto jakkoliv jinak poškozené.
Poslechněte si rady právničky Dagmar Raupachové
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz