APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

I luxusní limuzíny umí jezdit úsporně

I luxusní limuzíny umí jezdit úsporně
Zdroj: Oficiální zdroj

Že i s luxusní limuzínou se dá jet úsporně dokazuje americký malovýrobce Fisker. Odborníci naměřili tomuto hybridnímu vozu spotřebu 3,5 l na 100 km.

 

To je hodnota, která předčí i Hondu Insight (4,4 l) nebo Toyotu Prius (3,9 l na 100 km). Fisker Karma přitom je auto, které cestujícím nabízí opravdu nadprůměrný komfort cestování a přitom i nadprůměrný výkon. Dva elektromotory totiž nabízejí společný výkon 375 kW a točivý moment 1300 N.m! Čtyřválcový elektromotor je zde pouze pro vytváření proudu pro nabíjení akumulátorů (podobně jako to má Chevrolet Volt). Pokud jsou baterie nabité, je auto schopné na ně najet až 80 km, než opět naskočí spalovací motor a začne nabíjet.


Auto přitom zrychluje z 0 na 100 km/h za méně než šest sekund a maximální rychlost je omezena na 200 km/h.

 

Zdroj: Oficiální zdroj


Pokud byste chtěli přepočet spotřeby paliva na produkci emisního oxidu uhličitého, tak vězte, že Fisker Karma dle americké měření SAE (americká obdoba evropského EHK) vypustí Karma Fisker do ovzduší pouhých 83 g na km CO2.

 

Zdroj: Oficiální zdroj
Zdroj: Oficiální zdroj

 

jč, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz