Zpravodajství

FOTO: Papež se poveze mercedesem. Odjel na návěsu

Česká policie už přivezla papamobily, které budou vozit papeže Benedikta XVI. po Česku.

Stroje dorazily z Vatikánu do Ostrovačic ve dvě hodiny odpoledne. Přivezly je kamiony. Jejich řidiči vyrazili z Říma v úterý v 11 hodin večer, i s bezpečnostní přestávkou jim cesta trvala 16 hodin.

V Ostrovačicích se papamobily, které jsou o dvě tuny těžší než běžné vozy, překládají na návěsy. Jejich cesty se rozejdou: jeden pojede do Brna, druhý do Prahy. "Jsou úplně nové, krásné, s interiérem v kůži," popisuje reportér TV Nova.

 

Podívejte se na reportáž o papežových vozítkách z Vatikánu, odkud vyjela v úterý.

 

 

Za volantem speciálního auta bude sedět český bodyguard. Jinak se bude papež pohybovat po Praze na sedadle české policejní limuzíny audi. Očekává se více než dvacetičlenná vatikánská delegace.

 

Papež Pražany pozdraví hned po příletu

 

Papež Benedikt XVI. pozdraví Pražany z papamobilu příští sobotu už hodinu po příletu a uvítání v pražské Ruzyni. Pokyne davům podle předběžného programu v půl jedné odpoledne na trase od kostela v Karmelitské ulici přes řeku do Voršilské ulice. Zjistila to MF Dnes.


Ve Voršilské ulici, kde sídlí Apoštolská nunciatura, bude Svatý otec podle informací listu i nocovat.

Prahu už navštívil přípravný tým vatikánské ochranky. Bezpečnostní opatření při návštěvě z Říma nebudou tak úzkostlivá jako při návštěvě amerického prezidenta Baracka Obamy.


"Lidé se mohou dívat na kolonu i z oken, ale samozřejmě bychom velmi neradi, kdyby chtěl někdo něco třeba hodit," řekl ředitel policejní ochranné služby Lubomír Kvíčala.


Policisté se budou držet dál od papeže jen při bohoslužbách. "Tam spoléháme, že papež zůstane mezi svými a nebude jeho bezpečnost ohrožena," dodal Kvíčala. Ochranná služba nasadí asi tři sta lidí. Počítá se s uzavřením Karmelitské ulice v sobotu odpoledne. Odkloní se i trasy tramvají.

 

DÁLE ČTĚTE:

Papeže chrání elitní žoldáci. VÝZBROJ A POŽADAVKY

kap s přispěním Josefa Svobody, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz