Zpravodajství

Papež přiveze slunečné počasí. Až odletí, přijdou přeháňky

Blížící se prodloužený víkend bude v Česku ve znamení návštěvy papeže Benedikta XVI. a také slunečného počasí.

Ráno se sice místy objeví mlhy a mrazíky, odpoledne ale teploty vystoupají až na 24 stupňů. Od úterý by už však mělo přibývat přeháněk. S nadsázkou se tak dá říci, že jakmile v pondělí Svatý otec odletí, začně se počasí postupně kazit.

 

V pátek bude zpočátku dne polojasno, v jižní části republiky až oblačno. Během dne by ale mělo ubývat oblačnosti. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 16 až 20 stupni Celsia. I ranní teploty budou příjemné, očekáváme 9 až 13 stupňů,“ řekla tn.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

 

Zdroj: Mediafax

 

V sobotu bude jasno až skoro jasno. V ráno se mohou místy objevit mlhy. “Sobotní ráno bude velmi chladné. Teploty někde klesnou až ke 3 stupňům. Místy se můžou tvořit i přízemní mrazíky. Odpolední teploty budou ale příjemné – od 18 do 22 stupňů,“ prozradila Honsová.

 

Zdroj: Mediafax
 

 

Nedělní ranní teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 stupni. Opět se budou tvořit mlhy. Odpoledne se ale teploty místy vyšplhají až k 24 stupňům.

 

Slunečné počasí by mělo v Česku vydržet až do pondělí. Od úterý ale začne postupně přibývat oblačnosti a přeháněk. S přeháňkami by tak mělo skončit období sucha, kvůli kterému vydali meteorologové výstrahu.

 

gib, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz