Zpravodajství

Vatikán "jede" na Facebooku i YouTube, papež ale píše perem

Vatikán "jede" na Facebooku i YouTube, papež ale píše perem
Zdroj: TN.cz

Benedikt XVI. je nakloněný moderním technologiím. Papež má vlastní aplikaci na Facebooku a oslovuje věřící pomocí SMS.

Zatímco proti kondomům Vatikán zbrojí i v 21. století, internetu nebo mobilům se rozhodně církev nebrání. Je to vidět i při návštěvě papeže v Česku. Na ruzyňském letišti dosedl jeho speciál v sobotu dopoledne.

 

Římskokatolická církev dala věřícím možnost, aby se na návštěvu Svatého otce zvali pohlednicemi - nikoliv papírovými, ale přes internet. Najdete je TADY. Stačí si vybrat pohlednici dle vkusu, vyplnit e-mail příjemce a vložit případně krátký vzkaz.


Zkrátka nepřišli ani ti, kteří chtěli mít papeže v mobilu. Kdo si objednal přes telefon speciální službu, chodí mu zdarma od 5. do 29. září jednou denně SMS s papežovým poselstvím.


Kvůli návštěvě církev zprovoznila také speciální webové stránky http://www.navstevapapeze.cz. Na nich zájemci najdou praktické informace i program papežova pobytu v Praze, Staré Boleslavi a Brně.


Webové kamery, Facebook a YouTube


Vatikán jde ale mnohem dále. Během prázdnin naistaloval ve městě Castel Gandolfo do zahrad letního sídla papeže webové kamery. Jejich záběry najdete na webových stránkách Vatikánu.

Zdroj: oficiální zdroj

Dvaaosmdesátiletý papež už začátkem roku podpořil vytvoření vatikánské stránky na internetovém videoportálu YouTube. Najdete je TADY.


Následovalo zveřejnění profilu Svatého otce na Facebooku, kde si mohou lidé posílat vzájemně elektronické pohlednice nebo poslat papeži zprávu.

Zdroj: oficiální zdroj


Technologie iBreviář zase umožňuje, aby si věřící stáhli do svých iPhonů knihu modliteb. V aplikaci je možné v pěti jazycích nalézt modlitby pro denní mše i různé další modlitby. Více TADY.


Veškeré internetové aktivity včetně výše jmenovaných Vatikán soustředil na stránky http://pope2you.net/. Od nich si slibuje přilákání mladých lidí a oslovení širokého okruhu veřejnosti. Stránky lze ale zatím číst jen v angličtině, němčině, italštině a francouzštině.


S počítačem je hlava církve na štíru


Zatímco Vatikán je pokrokový a papež internetu fandí, s počítačem je sám na štíru. V červenci dostal na dovolené v severní Itálii laptop, používat ho ale při psaní vlastní knihy o Ježíšovi nechtěl.


"Není na počítače zvyklý, není moc technicky založený. Především při tvůrčím psaní používá raději pero," komentoval situaci vatikánský tiskový mluvčí Federico Lombardi.


Svatý otec se v Česku zdrží do pondělí. V plánu má mimo jiné mši v Brně a náštěvu baziliky svatého Václava ve Staré Boleslavi.

hav, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz