Zpravodajství

OBRAZEM: Svatý otec v Česku

OBRAZEM: Svatý otec v Česku
Zdroj: Jindřich Kodíček

Po třídenní návštěvě odletěl papež Benedikt XVI. v pondělí vpodvečer z Česka. Na mši do Staré Boleslavy dorazilo 50 tisíc lidí.

Papež Benedikt XVI.  v pondělí večer odletěl z Česka. V neděli navštívil Brno, v pondělí sloužil mši na louce ve Staré Boleslavi.

 

Papež v Česku - den třetí


Po osmnácté hodině Svatý otec opustil po tří denní návštěvě Česko. Odletěl vojenským speciálem do Říma. Po vystoupání na schůdky papež shromážděným naposledy zamával. 


Krátce před dvanáctou hodinou papež dosloužil mši na louce ve Staré Boleslavi. Na prostranství se sešlo asi 50 tisíc lidí.


Dorazili sem i prezident Václav Klaus s chotí Livií, členové vlády, například ministři financi Eduard Janota, školství Miroslava Kopicová, spravedlnosti Daniela Kolářová, ministr pro lidská práva Michael Kocáb, ale také poslanci a senátoři. V předních řadách sedí Olga Zubová s manželem, Jan Vidím, Michal Doktor, Stanislav Křeček. Záchranáři museli ošetřit tři věřící, kteří se zhroutili. 

Dopoledne začal papež sloužit mši ve Staré Boleslavi.  Od brzkého rána na jeho příjezd čekaly desetitíce věřících. Sledujte mši on-line TADY.

 

 

Papež v Česku - den druhý

 

Před druhou hodinou odpoledne se v neděli papež vrátil do Prahy. Po obědě na Apoštolské nunciatuře bude odpočívat. Další program ho čekal ve čtvrt na šest, kdy se setkal s ekumenickou radou církví ČR. Poté se ve Vladislavském sále setkal s  akademiky.

Mše v Brně začala krátce před půl jedenáctou. Spolu s pažem ji sloužili všichni přítomní kněží a biskupové.

 

V neděli papež odsloužil mši na letišti v Brně - Tuřanech. Pořadatelé odhadují, že do Brna dorazilo přes 100 tisíc lidí.


Návštěvu papeže v České republice sledujeme ON-LINE.

 

Papež v Česku - den první


V sobotu odpoledne papež zamířil na Pražský hrad, kde ho čekalo setkání s prezidentem Václavem Klausem a se zástupci politického a společenského života.Navečer se přesunul do katedrály sv. Víta k modlitbě nešpor s kněžími, řeholníky, bohoslovci a zástupci církevních hnutí.


I včerejší pražskou pouť papeže po Praze jsme sledovali ON-LINE.


První zastávka papeže byla v pražském kostele Panny Marie Vítězné, kde požehnal Pražskému Jezulátku. Podrobnosti si přečtěte tady.

 

 

K návštěvě papeže čtěte více zde:


- Uzavírky, program, doprava. PAPEŽ v Česku
- Kvůli papeži se uzavře na den D1, jinak pojedou i vlaky
- FOTO: Papež se poveze mercedesem. Odjel na návěsu
- Papeže chrání elitní žoldáci. VÝZBROJ A POŽADAVKY
- Papež: jak se obléká a v čem jezdí
- Papež požehná 57 předmětům. Základním kamenům, křížům i sochám

gib, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz