Zpravodajství

Papeže poslouchal i pavouk. Lezl po něm. VIDEO

Papeže z projevu nedokáže vytrhnout ani malý hmyz.

Ve Španělském sále po papežově rouchu lezl v sobotu pavouk. Svatého otec to z řeči nevyrušilo. Buď proto, že o něm nevěděl, nebo prostě proto, že se hmyzu nebojí.


Ve Španělském sále papež promluvil k politikům, diplomatům a umělcům. Jeho slovům naslouchal i prezident Václav Klaus s chotí.


"Neskrývám potěšení, že je to právě Česká republika a její lid, kterou jste si právě v těchto dnech zvolil za cíl své návštěvy a pastorační cesty," prohlásil prezident.


Svatému otci poté Klaus daroval vystoupení České filharmonie.


Papež ve svém projevu ve Španělském sále připomněl dvacáté výročí pádu komunismu. Zdůraznil také duchovní rozměry svobody. Více TADY.

 

Na třídenní návštěvu Česka přicestoval Svatý otec v sobotu dopoledne. Letecký speciál přistál na Ruzyni, následoval uvítací ceremoniál.


Papež se poté odebral do kostela Panny Marie Vítězné na pražské Malé Straně, kde věnoval Pražskému Jezulátku zlatou korunku.

Od 18. hodiny slouží vzácná návštěva nešpory. Tím jeho oficiální program v sobotu končí. V neděli navštíví Brno. V pondělí bude ve Staré Boleslavi. Před šestou hodinou opustí Česko.

hav, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz