Zpravodajství

Záchranáři ošetřili 39 poutníků při mši, včera zkolabovalo 18 lidí

Třináct lidí se zhroutilo na mši Svatého otce ve Staré Boleslavi. Věřící byli unavení a málo pili. V neděli zkolabovalo 18 poutníků.

Záchranka musela během mše ve Staré Boleslavi ošetřit 39 lidí, z toho 13 dostalo kolaps. U dvou bylo dokonce podezření na infarkt. Špatně se lidem udělalo zřejmě z únavy a dehydratace. Papež v Česku on-line TADY.


"Po 10. hodině musela záchranka zasahovat častěji. Na místě jsme ošetřili 30 lidí, dalších devět skončilo v nemocnici. Několik lidí si stěžovalo na bolesti břicha a jeden z věřících dostal epileptický záchvat," uvedla mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková. Nesčetněkrát zasahovala záchranná služba pří ošetření odřenin a lehkých zranění.

 

Dopravní situace v místě se obešla bez větších komplikací. Před 15. hodinou se ve Staré Boleslavi srazily dva autobusy. Nehoda si ale nevyžádala žádná zranění.


Svatý otec obrazem ZDE.


Policie dosud neohlásila žádné incidenty.  Mluvčí České biskupské konference Aleš Pištora odhadl, že se pondělní mše na počest svatého Václava na Proboštské louce u Staré Boleslavi, kterou celebruje papež Benedikt XVI. účastní zhruba 50 tisíc poutníků, hlavně mladých lidí.


Lidé přicházeli na Louku do Staré Boleslavi už od neděle odpoledne. Vyrostlo tu stanové městečku stovek poutníků. Policie přes noc uzavřela centrum města. Na prostranství vyrostlo několik stanů záchranářů.


Podívejte se na záběry z mše ze Staré Boleslavi


 

Osmnáct lidí zkolabovalo během nedělní papežovy mše v Brně. Lidé se hroutili zejména kvůli žízni a dlouhému pobytu na sluníčku. Lékaři ošetřili pacienty v polní nemocnici, několik z nich ale sanitky odvezly na brněnské kliniky.


Podívejte se na video z neděle


 

 

"Lidé začali kolabovat najednou zhruba v polovině mše. Na vině byla hlavně dehydratace - aby nemuseli na toalety, raději od rána nepili," řekla mluvčí jihomoravské záchranky Barbora Zuchová.


Většinu pacientů ošetřili lékaři v polní nemocnici postavené vojáky u vchodu do areálu. "Někteří lidé s chronickými obtížemi však putovali do brněnských nemocnic," dodala Zuchová.

sn, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz