Navštívili jsme veletrh hraček ITEA, abychom se podívali, od jakých hraček a her si výrobci letos nejvíc slibují.
Na veleterhu bylo znát, že krize zasáhla i hračkářský průmysl. Zatímco vloni se představovalo obrovské množství novinek, řada z nich velmi extravagantních, letos většina firem vsadila na úspěch osvědčených značek. Opravdových novinek se objevilo poměrně málo. A ty rozhodně nebyly tak drahé ani podivné jako loňské hity jako metrový robotický dinosaurus Kota.
Roboti ve všech podobách
Právě roboti všech tvarů ale letos novinkám jasně dominovali. Ať už se jedná o chytré mluvící hračky, robot, kteří spolu bojují, anebo panenky s mikročipem, vždy jsou relativně drahé.
Vúdú panenky
NERF – airsoft pro prcky
Výrobce hraček nejvíc ohrožují počítačové hry. Snaží se proto děti odlákat od monitorů ven. Jedním ze způsobů, jak to dokázat, jsou klasické klukovské hry na policajty a četníky, ale v moderním hávu. Asi nejlepším pokusem je brand NERV. Pistole a pušky střílejí měkoučké šipky vyrobené z pěnového plastu, které dítěti nemohou ublížit. Dostřel i přesnost jsou výborné, pistolí existuje spousta modelů – ty pokročilejší jsou dokonce vybavené laserovými zaměřovači. Dají se přikoupit i ochranné brýle. Nejlevnější pistole stojí kolem čtyř stovek.
Sealife – desková hra s počítačem
Deskových her existují stovky. Ale jen málo kombinuje hraní na klasické "desce“ s počítačem. Hry Wildlife a Sealife to umožňují. Otázky ve formě videí se objevují na monitoru, hráči pak ale úkoly plní na hrací ploše. Funguje to překvapive zábavně – za úspěch hra určitě vděčí i nádherným filmovým záběrům od slavného oceánografa Cousteaua jr.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz