Na dálnici se tvoří několikakilometrové kolony. Doprava je odkláněna na silnici R16.
Srážky aut zcela zablokovaly v úterý odpoledne provoz na 29. kilometru dálnice D8 směrem na Prahu. "Nejedná se o hromadnou havárii, ale o dvě oddělené srážky čtyř aut," vysvětlil mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek.
"Fabie vjela pod přívěs," hlásila jedna z kolem projíždějících řidiček.
"Okolo třetí hodiny odpoledne jsme zprůjezdnili levý jízdní pruh a kolona, která se vytvořila od exitu 29 až k nehodě na 23. kilometru, se zvolna rozjíždí," sdělila policistka dálničního oddělení Nová Ves Milada Faryová.
Z jejích slov vyplynulo, že první nehoda se obešla zcela bez zranění, u druhé byly zaklíněny dvě osoby, které bylo nutné vyprostit. "U tohoto střetu byla lehce zraněna jedna osoba, kolegové přivolali záchranáře," dodala policistka.
"Sanitka převezla tři lehce zraněné lidi do roudnické nemocnice," řekl vedoucí lékař ústecké záchranky Karel Dostál.
Vozy zpočátku zablokovaly celý tah na Prahu a doprava byla okdláněna u Nové Vsi na silnici R16.
Příčiny nehod policisté vyšetřují.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz