Zpravodajství

V knihovně vám kromě knih půjčí i brýle a deštník

V knihovně v Ústí nad Labem nepůjčují jen knihy. Zapomnětlivcům tam půjčí i deštník či brýle. Vedení se inspirovalo v zahraničí.

Náš zákazník, náš pán je heslo Severočeské vědecké knihovny. Kromě knih a běžných knihovnických služeb si tam návštěvník může zapůjčit brýle a deštníky.


"Někdy jdou čtenáři do knihovny a svítí sluníčko, začtou se tu a venku začne pršet. Co pak? Nechceme, aby nám oni i půjčované knížky zmokli. Tak jsme využili nedávného nákupu několika desítek deštníků k výročí knihovny, které jsme opatřili naším logem a rozdávali je jako pozornost zaměstnancům nebo obchodním partnerům. Asi třicet nám jich zbylo, a tak jsme přemýšleli, jak je využít a napadlo nás tohle,“ vysvětluje ředitel knihovny Aleš Brožek.


To ale není všechno. "Taky už se nám párkrát stalo, že si čtenáři zapomněli doma své dioptrické brýle. V čítárně je něco zaujalo, ale nemohli si to přečíst, protože na to prostě neviděli,“ dodal.


I na to knihovna našla řešení. Zakoupila několik párů brýlí s různými dioptriemi. "Čtyři páry máme tady v lidové knihovně, čtyři pak ve vědecké,“ ukazuje Brožek brýle schované na regálu. "Ty ale domů nepůjčujeme.“

 
Deštník je možné si v knihovně půjčit tak jako knížku - na měsíc. A je to také zadarmo - stačí k tomu kartička s registrací čtenáře. "Tahle akce běží zatím jen chvilku, čtenáři si toho ale už všimnuli a reagují na to velmi pozitivně,“ chlubí se Aleš Brožek.

Daniela Pilařová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz