Zpravodajství

VIDEO: Hosté ostravského baru přeprali lupiče s pistolí

Velkou odvahu prokázali v pondělí nad ránem hosté jednoho ostravského baru. Nevystrašila je ani pistole.

V pondělí ve dvě hodiny ráno přišel do baru v Ostravě-Zábřehu lupič. I když se oháněl pistolí, hosté se ho nezalekli a po krátké potyčce útočníka přemohli.


Lupič si nejprve celé místo obhlédl a odešel. Vzápětí se ale vrátil, to už v ruce držel pistoli. Tou začal na obsluhu i hosty mířit a poté všem nařídil, aby si lehli na zem.


Servírce lupič řekl, ať bar zamkne a dá mu tržbu. Vyděšená žena lupiči vydala šestnáct a půl tisíce. Pak ji prý dokonce poprosil o kafe. Peníze lupič s pistolí chtěl i po hostech, kterým začal brát i mobily.


Z toalety se ale právě vrátil šestatřicetiletý muž, který nezvanému hostu nejen odmítl vydat mobilní telefon, ale rovněž si nechtěl lehnout na zem. Lupič ho proto udeřil zbraní do obličeje.


Při potyčce mezi muži vyšel z pistole výstřel, který však nikoho nezranil. Vzápětí vzpurný host baru vyzval ostatní, aby mu s lupičem pomohli.


Podívejte se na video z průmyslových kamer 


"Muž byl poté zákazníky baru zneškodněn. Mezi šesti hosty byly též dvě ženy, které měly ve strachu spolu se servírkou utéci do vedlejší místnosti právě v době, kdy se muži snažili zpacifikovat podezřelého. Přivolaní policisté zadrženého třicetiletého muže eskortovali na policejní služebnu," řekla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.


Policisté na místě zajistili tržbu, zbraň i vystřelenou nábojnici. Dechová zkouška ukázala, že lupič se před incidentem posilnil alkoholem. Policisté ho podle Holčákové nejspíš obviní z loupeže, za kterou mu hrozí až deset let vězení.

tn.cz / pez
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz