Zpravodajství

O víkendu spadnou teploty pod nulu, na horách může sněžit

O víkendu by se mělo ochladit. Teploty po ránu klesnou i pod nulu.

“Ve čtvrtek přijde studená fronta a v pátek se za ní ochladí. Denní teploty se vyšplhají maximálně k 7 nebo 8 stupňům Celsia,“ řekl pro tn.cz meteorolog Petr Hofman.

 

Ochlazení bude razantní hlavně na horách, kde se teploty budou pohybovat i pod bodem mrazu. I v nížinách nám ale teploty klesnou pod nulu, a to především v ranních a nočních hodinách.

 

Ve čtvrtek bude většinou oblačno až zataženo. Od severovýchodu k nám postupně začnou pronikat srážky. V nížinách očekávejme déšť, na horách by mělo i sněžit. Přeháňky by měly postupovat směrem na jih nebo jihozápad. Například v západních Čechách se proto objeví jen drobné přeháňky,“ uvedl Hofman.

 

V pátek bude na většině území oblačno nebo polojasno. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 4 a 8 stupni Celsia. Ráno bude ale pěkná zima, teploty se budou pohybovat jen lehce nad bodem mrazu.

Zdroj: Mediafax

V sobotu a neděli bude převážně skoro jasno nebo polojasno, bez přeháněk. Ranní teploty klesnou někde i pod nulu. Kolem nuly se budou pak pohybovat teploty například na horách. Přes den by mělo být stejně jako v pátek 4 až 8 stupňů,“ dodal meteorolog.

 

Teploty budou dál klesat

 

Teploty budou dále klesat i v následujícím týdnu. Postupně už rtuť teploměru ukáže jen od 2 do 6 stupňů Celsia. Klesat budou i teploty naměřené po ránu. Ty se budou ještě z počátku nového týdne pohybovat mezi 4 až -2 stupni Celsia, ke konci pak mohou spadnout až k -4 stupňům Celsia.

 

Meteorologové dále předpovídají pro první listopadový týden převážně polojasno nebo zataženo nízkou oblačností a po ránu místy mlhy. Ojediněle se vyskytnou i slabé přeháňky.

gib, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz