Zpravodajství

Lovkyně záhad ON-LINE: Hořící dům může ničit i poltergeist

Jitka Lenková, mluvčí Klubu psychotroniky a UFO, odpovídala na vaše otázky týkající se záhadných jevů v domě ve Strašicích na Rokycansku.

Zvláštní jevy v domku v obci Strašice u Rokycan už několik dní vzrušují českou veřejnost a už několik týdnů ničí život rodině Mračkových. Těm výboje zničily televizi i další spotřebiče, pak jim začaly chytat zásuvky, a to i v době, kdy už byly odpojené od elektrické sítě.


- DŮM HRŮZY záhadně hoří. Co na to lovci záhad? ROZHOVOR
- DŮM HRŮZY: Straší v domě ve Strašicích? Co si myslíte vy
- DŮM HRŮZY ve Strašicích měří geofyzici. Zatím nic nenašli
- V DOMĚ HRŮZY u Rokycan hoří samo od sebe. Další záhady


O jaký jev se může jednat? Jsou známy nějaké podobné případy, které by trvaly tak dlouho? Jak časté jsou menší nevysvětlitelné jevy? Mají odborníci na psychotroniku nějaké recepty proti problémům, které ničí Mračkovým život?


"Zatím nelze vyloučit žádnou možnost," drží se zatím v odhadech zpátky mluvčí lovců záhad Jitka Lenková. Na přímou otázku, zda za vším může stát tzv. poltergeist (hlučící duch), ale připouští, že to možné je. "Ještě se nepřikláním k žádnému názoru, jen registruji celou řadu růných možností. Poltergeist je jednou z nich," uvedla.


Problémy trvají už několik týdnů, v nichž se Mráčkovi bojí o svůj dům. Kdyby se totiž některý z malých požárů rozšířil, mohla by shořet celá stavba. Proto budovu hlídají ve dne i v noci. "Pobíhá tady nějaká energie, která si s námi hraje," popsal svoje dojmy unavený Jiří Mraček.

Společnost ČEZ přitom v domě neobjevila žádnou závadu a dokonce stavbu označila za "nejuzemněnější objekt na světě". Problémy nepotvrdilo ani předběžné měření geofyziků. Na místo se ještě chystá Český telekomunikační úřad se zvlášť citlivými měřicími přístroji.


Rozhovor

 

tn.cz / kap
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz