Zpravodajství

Benda: Nelhal jsem, vymlouval se ON-LINE

Benda: Nelhal jsem, vymlouval se ON-LINE
Zdroj: oficiální zdroj

Hostem pondělního on-line rozhovoru byl poslanec Marek Benda.

Poslance Marka Bendu v neděli novináři usvědčili z toho, že jeho závěrečná práce na plzeňských právech nesplnila formální požadavky. Místo sta normostran má jen 57. Navíc jeho magisterská a rigorózní práce jsou navlas stejné.


Ačkoliv Benda o víkendu tvrdil, že jeho práce je v pořádku, v pondělí chybu uznal. Marek Benda také řekl,  že je připraven práci kdykoliv dopracovat a znovu obhájit.

 

“Moje práce vyhovuje z věcného hlediska. A při konfrontaci s paní redaktorkou jsem neměl svůj text k dispozici a nemohl si ho sám zkontrolovat. Proto jsem byl přesvědčen, že i z hlediska formálního. Po domácím zkontrolování jsem si uvědomil značnou rozsahovou nedostatečnost své práce a rozhodl se požádat o její přezkoumání, abych vyvrátil pochyby,“ odpověděl na jeden z dotazů Benda.

 

“Já jsem nikomu nelhal, řádkování diplomky jsem si zvětšil, abych si do ní mohl vpisovat opravy a pak už jsem to zapomněl vrátit zpět. Můžete mi věřit a také nemusíte, byla to chyba, ale rozhodně ne úmysl,“ dodává.
 


Jak dlouho Marek Benda na právech Západočeské univerzity studoval? “Studoval jsem magisterské studium jako každý jiný student 5 let, od roku 2003 do roku 2008. Určitě bych se uživil, toho se opravdu vůbec neobávám…Na škole jsem nebyl žádným politickým prominentem, naopak jsem se vždy snažil být co nejobyčejnějším studentem. Prostě jsem udělal ve své práci chybu, to se stává každému,“ odpověděl na další dotazy Bende.

 

Plzeňskou právnickou fakultou otřásá více než měsíc nebývalý skandál. Vyšlo najevo, že prorektor opisoval, v knihovně chybí stovky závěrečných prací a někteří prominentní studenti získávali tituly ne během let, ale během měsíců.

 

“Před vstupem na VŠ jsem pana Kindla znal jen jako pojem z právní oblasti. Na škole jsem se s ním už samozřejmě setkával, studoval jeho učebnice a dělal u něj zkoušky,“ odpověděl.

 

“Kindl na mě vždy působil důstojným dojmem vzdělaného člověka. Pokoušet se někoho soudit podle vzhledu, mi připadá ubohé,“ doplnil.

 


Rozhovor

 


Fakulta si v pondělí odpoledne zvolila nové vedení. Proti sobě se postavil bývalý ministr Jiří Pospíšil a advokát Karol Hrádela. Více TADY.

 

hav, gib, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz