Řidič narazil mezi Nouzovem a Dymokury na Nymbursku do stojícího auta a zabil muže, který ve voze seděl.
Nehoda se stala už v sobotu před šestou hodinou večer. Řidič nákladního vozidla Mercedes Benz narazil zezadu do stojícího vozidla Ford Eskort, jehož řidič zastavil v odstavném pruhu. Jeho auto totiž mělo poruchu.
Nárazem náklaďáku ford odmrštil mimo silnici do pravého příkopu. Řidič stojícího auta střet nepřežil.
"U řidiče nákladního vozu policisté zjistili 2,3 promile alkoholu v dechu a k tomu ještě přítomnost drog. Jaké návykové látky muž požil, zatím ale nevíme," uvedla mluvčí nymburské policie Zuzana Tuzarová.
Kriminalisté 26letého řidiče nákladního auta z Prahy obvinili z ublížení na zdraví s následkem smrti a ohrožení pod vlivem návykové látky. Poté navrhli soudu, aby podezřelého poslal do vazby. "Soudce ale vazbu neuvalil, proto budeme muže vyšetřovat na svobodě," konstatovala mluvčí Tuzarová s tím, že důvody rozhodnutí soudu nezná.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz