Zpravodajství

Záhadu ze Strašic zažila i Bobrová. Dodnes není vyřešena

Strašidelný dům ve Strašicích není jediným případem záhadných jevů u nás. Ani v Bobrové na Žďársku ale před třemi lety nezjistili, co se vlastně dělo.

Vypadá to jako opsané přes kopírák. Dnes jsou to Strašice na Rokycansku, před třemi a půl lety to byla Bobrová na Vysočině.


Co straší ve Strašicích, 369 odpovědí na vaše otázky


V noci z 22. na 23. března 2006 se v domě Svobodových v Bobrové začaly dít neuvěřitelné věci. Sama od sebe začala praskat okna, padal nábytek, praskaly žárovky, později dokonce vzplál sám od sebe kabát pověšený na věšáku. Že vám to něco připomíná? Podobná záhada dnes sužuje rodinu Mračkových ve Strašicích.


Dále čtěte:

- DŮM HRŮZY záhadně hoří. Co na to lovci záhad? ROZHOVOR
- DŮM HRŮZY: Straší v domě ve Strašicích? Co si myslíte vy
- DŮM HRŮZY ve Strašicích měří geofyzici. Zatím nic nenašli
- V DOMĚ HRŮZY u Rokycan hoří samo od sebe. Další záhady


A podobnost nekončí. Stejně jako dnes ve strašicích nikdo neví, co se v domě děje, ani tři roky stará záhada v Bobrové dosud nebyla uspokojivě vysvětlena. V vesnici navíc někdejší události halí hradba mlčení.


„Jak jsem slyšela o Strašicích, hned se mi to vybavilo. Také jsme ten dům odpojili od elektriky, naši hasiči tam hlídali několik dní. Ale jak to přišlo, tak to odešlo. Co to způsobilo se ale neví,“ říká starostka Bobrové Jaroslava Straková a Mračkovým vzkazuje: „Jsme s vámi aspoň takhle a doufáme, že zjistíte, co se u vás děje. Zatím se držte!“


Starostka Straková je ale skoro jediná, kdo je ochoten o záhadě aspoň trochu mluvit. Rudolf Svoboda, majitel bobrovského "strašidelného" domu, se k případu vůbec nechce vracet. „Nebudu s vámi mluvit, vůbec. Užil jsem si s tím dost,“ odmítá jakýkoliv rozhovor.


A o nic sdílnější není ani náčelník dobrovolných hasičů a místostarosta Bobrové v jedné osobě Pavel Žilka. „Nezlobte se, ale pan Svoboda mi zakázal bez jeho svolení o té věci mluvit,“ říká.


Úplně se v Bobrové na případ samozřejmě nezapomnělo. Naopak, právě v souvislosti s Mračkovými, se tu mezi lidmi znovu diskutuje i o událostech z března 2006. „Vzpomínám si, tehdy tam praskala okna, stěhovala se lednička, praskaly žárovky. Ale myslím, že se neví, co to způsobilo,“ vzpomínají místní.


Na prázdno vyšly i vyšetřovací snahy odborníků. „Nic nezjistili. Alespoň se tu o tom nikdy nemluvilo. Prý to snad byl nějaký poltergeist,“ uvažuje prodavačka v místním koloniálu. A jeden z důchodců jde ještě dál: „Prý se to nějak převtělilo do jejich tehdy třináctiletého vnuka, od toho ty síly vycházely.“


Záhada v Bobrové tak zůstává i nadále opředena tajemstvím. Budou ve Strašicích šťastnější?

Dušan Vrbecký
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz