Zpravodajství

Přírodovědci měli na táboře symbol SS. I na webu

Přírodovědci měli na táboře symbol SS. I na webu

Do znaku přírodovědců z Trutnova se dostal erb horských myslivců Waffen SS.

Mladí přírodovědci z Trutnova si patrně nedopatřením za svůj znak vybrali alpskou protěž v černém oválu - nášivku horských myslivců Waffen SS. Znak zločinecké jednotky si vyvěsili i na webové stránky a na táborový prapor.

 

Poté, co je na tuto skutečnost Mladá fronta Dnes upozornila, zavládlo mezi vedoucími přírodovědného tábora zděšení. Pak vypukla prudká hádka, kdo může za to, že symbolem přírodovědců se stal znak SS.

 

"Má babička byla za druhé světové války vězněná v koncentračním táboru a vy na mě teď vyrukujete s tvrzením, že protěž, kterou máme ve znaku, je identická s erbem horských myslivců SS?! To snad není pravda! To se tam mohlo ocitnout jen strašným omylem. A já si teď v rozrušení nevzpomenu, jak jen se to mohlo stát," zhrozila se vedoucí přírodovědného tábora Věra Weissová.

 

Rodičům i dětem se chce omluvit. Znak SS už z webových stránek tábora zmizel. Vedoucí oddílu Zdeněk Bakoč, který pracuje na trutnovské hospodářské kriminálce, za vším vidí pomstu lidí, které stíhá.

 

Výtku, že jako kriminalista si mohl neobvyklosti znaku všimnout, nepřijal. "Jo a podle čeho? Nezabývám se extremismem. Ale chyba se určitě stala - to ano," uvedl Bakoč.

 

Tvrzení policisty Bakoče bezděčně upozorňuje na jiný problém: kromě odborníků, kteří se věnují extremismu, lidé už většinou netuší, že jejich kamarád či kolega nosí prsten nebo nášivku jednotek SS, které Norimberský tribunál prohlásil za zločinecké.

 

Není to tak dávno, co českou armádou otřásl skandál, kdy dva velitelé měli při misi v Afghánistánu na přilbách erby SS. Více si přečtěte zde.

 

Oba vojáci nakonec museli armádu opustit.

O tom, co znaky, které si vojáci na přilby umístili, znamenají, si přečtěte TADY.

vrl, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz