Mark Boyle se před rokem vzdal všech peněz a majetku a od té doby žije "přírodním" životem. A nemůže si to vynachválit.
Mark Boyle dal výpověď, vzdal se veškerého majetku a peněz a už rok žije ve starém, rzí prolezlém karavanu. A říká: "Bylo to to nejlepší rozhodnutí mého života."
Třicetiletý "bezzemek" se teď podle britského Telegraphu zařekl, že bude bez peněz žít až do konce svých dní. "Je to fantastické. Nikdy mi nedošlo, kolik stresu a starostí musím řešit, když mám peníze. Tedy až doteď, kdy žiju bez nich," svěřil se Boyle.
"Lidé se mě často ptají, jestli mi nechybí starý život s hromadou stresu, dopravními zácpami, bankovními účty... Proč by měl? Teď když žiju bez peněz, tak už se ani nechci vrátit zpátky," prohlašuje Boyle.
Mladík přežívá díky zelenině, kterou si sám pěstuje, sbírá také houby, různé bobule a lesní plody. Neštítí se ani potravin vyhozených z restaurací nebo supermarketů.
"Zuby si čistím sépiovou kostí, kterou jsem našel vyplavenou na pláži. Jen ji zkombinuji s fenyklovými semínky. Místo toaletního papíru mi poslouží staré noviny," přibližuje Boyle.
Dodává, že i tak běžné činnosti jako je sprchování nebo splachování záchodu jsou velcí žrouti času. "Když si peru prádlo v lavoru se studenou vodu pomocí mycí směsi z oříšků, sice mi to trvá dvě hodiny, ale nenudím se," vypráví Boyle.
Jednu nevýhodu ale přírodní život přece jen má. Mark se totiž musel rozejít se školní láskou Clare, která život bez peněz vydržela jen šest měsíců. A teď láká nové zájemkyně inzerátem, v němž se přiznává, že nemá peníze, auto a dokonce ani teplou vodu. A doufá, že přítelkyni uloví na svůj sympatický vzhled a spoustu tělesného tepla.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz