Zpravodajství

Holčička zraněná brankou je v kritickém stavu

Dívka je v nemocnici v Brně v kritickém stavu. Podle svědků branka vůbec nebyla připevněná.

Tragická nehoda, při níž ve čtvrtek spadla na šestiletou holčičku z Dolní Cerekve házenkářská branka a těžce ji zranila, zdrtila celou obec. Odpovědnost za neukotvenou branku nese zřejmě radnice.

 

"Dívka je v naší nemocnici v kritickém stavu," řekla mluvčí brněnské fakultní nemocnice Anna Mrázová.

 

Rodiče malé holčičky jsou otřesení a téměř se zhroutili. Velmi ponurá atmosféra je v celé vesnici.

 

"Ve školce je velmi chmurná atmosféra. V šoku jsou z události i děti a učitelka je na zhroucení," popsala ředitelka školky Hana Kněžínková. "Modlíme se, aby se holčička uzdravila," dodala.

 

To, zda se na nehodě nepodílela učitelka, bude prošetřovat policie. Hrozí jí obvinění z ublížení na zdraví z nedbalosti.

 

Branka držela jen "na heslo"

 

Zástupci radnice případ komentovat nechtějí. "Je mi to líto," řekl jen místostarosta Zdeněk Veselý. Právě na vedení městyse bude zřejmě velký díl odpovědnosti, protože hřiště je obecní.

 

Lidé v obci mají jasno: je chyba, že branka nebyla zabezpečená. Upevnili ji až v pátek, v době tragédie ale podle svědků byla zcela neupevněná a navíc už z dřívějška nahnutá. Je proto pravděpodobné, že stačilo, aby se některé z dětí brannky jen lehce dotklo, a ta se hned poroučela k zemi.

 

Podobných případů se v uplynulých letech stalo několik. V srpnu zabilla branka v Přibyslavicích na Třebíčsku dvanáctiletého chlapce. Za nehodu policie obvinila šéfy klubu, který hřiště provozoval.

kap s přispěním Davida Pika, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz