Zpravodajství

Dnešní tisk: Návrat Šípka k Machálkové a soudní zmatky

Dnešní tisk: Návrat Šípka k Machálkové a soudní zmatky

Dnešní tisk píše i o tom, že se architekt Bořek Šípek vrací k Leoně Machálkové.

Zavedení poštovních obálek se zeleným pruhem, které mají sloužit hlavně soudům k doručování obsílek, zamotalo letos v létě hlavu poštovním doručovatelům, odesilatelům i adresátům. Po půlročním chaosu by se systém doručování měl z větší části vrátit do starých kolejí, píše v pondělním vydání Právo.


Dění na ministerstvu zdravotnictví kolem prasečí chřipky a očkování připomíná Kocourkov. Úřad předvedl už několikrát veletoč, tentokrát v tom, kdo vlastně má na vakcínu nárok, píše v pondělním vydání deník MF DNES. Podle zjištění listu teď ministerstvo vážně uvažuje, že očkování zpřístupní i lidem, kteří nejsou na vládních seznamech zdravotníků a chronicky nemocných pacientů.


Stručný rozhovor praktického dětského lékaře s dospívajícím o drogách dokáže divy. O výzkumu, který to dokazuje, píší v pondělním vydání Lidové noviny. Tři měsíce po takovém rozhovoru je u dospívajících o čtvrtinu menší pravděpodobnost, že pijí alkohol nebo užívají drogy, než když k takovému rozhovoru nedojde. Ukázala to studie provedená v Česku a ve Spojených státech.


Příští rok se v Česku rozeběhne největší vzdělávací projekt v dějinách. Až 800 tisíc lidí se bude moci přihlásit do jazykového či počítačového kurzu, na který jim výrazně přispěje ministerstvo školství, které na projekt získalo prostředky z Evropské unie, píší v pondělním vydání Hospodářské noviny.


Velké vánoční usmíření ve světě showbyznysu přináší Blesk. Ten píše o tom, že se architekt Bořek Šípek po půlročním odloučení vrací ke zpěvačce Leoně Machálkové. A prý možná bude i svatba.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz