Na mnoha místech, kde dosud mohli Pražané jezdit až 70 km/h, bude platit padesátka.
Praha nestihla včas postavit protihlukové stěny, ale hluk musí snížit, aby neplatila vysoké pokuty. Vyřešila to po svém - sníží rychlost na některých silnicích. Pomaleji jedoucí auta méně hlučí a cíle tak bude dosaženo.
Co to znamená pro řidiče? Zatímco doposud mohli leckde šlápnout na plyn trochu víc a jet i 70 km/h, teď bude padesátka skoro všude. Třeba i na Severojižní magistrále.
Dobrou zprávou je snad jen to, že na Jižní spojce a Pražském okruhu se rychlost na padesát snižovat nebude.
Podle odborníků může rozšíření povinné padesátky vést k ještě větším problémům s plynulostí dopravy, než na jaké jsou obyvatelé metropole zvyklí doposud.
Jiní dopravní experti už v podobné souvislosti dříve uvedli, že pokud by skutečně všichni řidiči jezdili po Praze podle předpisů, doprava by zcela zkolabovala. Podle nich je průjezd městem ve špičce možný paradoxně jen kvůli neukázněnosti šoférů.
Podívejte se na test, kdy reportér tn.cz jezdil přesně podle předpisů. Uvidíte, jak na něj reagovali ostatní řidiči.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz