Zpravodajství

Soud poslal bankovního lupiče do vazby. VIDEO

Obvodní soud pro Prahu 4 poslal do vazby muže, který přepadl ve středu Komerční banku v Praze a vzal si dvě rukojmí.

Muže, který ve středu s plynovou pistolí v ruce přepadl banku v pražské Novodvorské ulici a několik hodin v ní držel zaměstnankyně jako rukojmí, poslal Obvodní soud pro Prahu 4 do vazby.

 

Informaci na místě potvrdil advokát obviněného Radko Chudoba. Muži hrozí za loupež až 15 let vězení. Proti rozhodnutí podal advokát stížnost, která ale zatím nemůže uvalení vazby zrušit.


Obviněný muž podle Chudoby při čtvrtečním výslechu svůj čin odůvodnil tím, že ho někdo vydíral, chtěl po něm tři miliony korun a hrozil mu likvidací rodiny. Svůj čin prý neplánoval.

 

Zranění jen předstíral

 

Podle obvazů na obličeji muže, které měl ve chvíli, kdy šel přepadnout banku, si všichni mysleli, že lupič byl před loupeží ošetřen v nemocnici. Nebyla to však pravda. Pachatel se tímto způsobem jen maskoval.


Den předtím se muž v bance údajně pokusil vzít si úvěr. "Když mu ho nedali, tak sáhnul k tomuto zoufalému kroku," prohlásil ve čtvrtek Chudoba. Doplnil, že se lupič omlouvá všem, které jeho čin zasáhl. "Je úplně zdevastovaný, stále pláče," řekl našemu reportérovi Chudoba.


Celý rozhovor s lupičovým advokátem


Jednapadesátiletému muži sdělili policisté už ve čtvrtek obvinění z loupeže. Muž nejprve odmítl vypovídat. Mluvit začal až poté, co mu soud přidělil právníka. Dosud není jasné, zda byl příčetný a jestli chtěl svoje výhrůžky vyplnit.


Jestli byl muž psychicky nemocný, rozhodne soudní znalec

 

Přestože muži hrozilo stíhání také z trestných činů braní rukojmí či vydírání, policisté zatím rozhodli, že muže obviní pouze z loupeže, za kterou může jít do vězení na 10 až 15 let. Více si přečtěte tady.

 

"K zjištění duševního stavu bude přizván soudní znalec," řekl pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

Muž měl z předchozího dne v bance domluvenou schůzku. Žádal o půjčku a dozvěděl se, že ji nedostane. Tak začalo čtyřhodinové drama, které skončilo až policejním zásahem. Více čtěte tady.
Pachatel byl podle policie v posledních třech letech již osmkrát odsouzen především za podvody a zpronevěry.


O odstřelovači, který měl během policejního zásahu lupiče na mušce, si přečtěte tady.


 

Obviněný muž posledních několik měsíců bydlel v Mladé Boleslavi, se svou bývalou manželkou a synem ale byl v kontaktu. Ti stále nemohou pochopit, co se stalo.

vrl, gib s přispěním Jiřího Borovce, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V prvním pololetí roku 2021 nejvíce zabíjel v Česku covid-19

V prvním pololetí roku 2021 zemřelo podle předběžných dat 76,7 tisíce obyvatel Česka. U 17,2 tisíce z nich bylo jako základní příčina smrti určeno onemocnění covid-19. Ve srovnání s druhým pololetím roku 2020 vzrostl počet zemřelých s touto příčinou o 6,9 tisíce, informuje Český statistický úřad (ČSÚ).

Píše se na Deník.cz