Zpravodajství

Na vánočních trzích u orloje shořel betlém

Na vánočních trzích na Staroměstském náměstí v centru Prahy v pátek odpoledne vzplanul betlém.

Požár na Staroměstském náměstí potvrdila tn.cz mluvčí hasičů Pavlína Adamcová.


"Požár sice není rozsáhlý, ale vzhledem k velkému množství návštěvníků vánočních trhů je ho třeba rychle a opatrně zlikvidovat," uvedla kolem půl čtvrté Adamcová.


Hasiči byli původně přivolání k požáru stánku. Na místě ale zjistili, že v plamenech je betlém. Požár uhasili během několika minut.


Škodu odhadli na 650 tisíc korun. Podle svědků vznikl požár poté, co se dělník se svářecí soupravou pokoušel upravit jednu z figur v životní velikosti. Firma provozující trhy uvedla, že betlém nestál v jejím areálu, ale v části, kterou spravuje radnice Prahy 1.


Mluvčí záchranné služby Jiřiny Ernestová uvedla, že záchranáři na místě ošetřili jednoho muže, který utrpěl popáleniny rukou.


V Praze je to letos už druhý požár na vánočních trzích. Na konci listopadu po výbuchu propanbutanové láhve vzplanul prodejní stánek na náměstí Míru na Vinohradech, který se rozšířil na další tři dřevostavby. Požár si kromě hmotné škody vyžádal i tři lehká zranění.

 

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz