Zpravodajství

Radar v Hlučíně vydržel týden. Ukradli ho

Radar v Hlučíně vydržel týden. Ukradli ho
Zdroj: Mediafax

Pevný radar na měření rychlosti v Hlučíně na Opavsku řidiče strašil jen týden. Teď ho mají zloději.

Stacionární radar na měření rychlosti, který v Hlučíně zprovoznili minulou středu, v noci na úterý ukradl neznámý zloděj. Informovala o tom v úterý mluvčí hlučínské radnice Lada Dobrovolná.


Radary byly nainstalovány v Písečné ulici a ulici ČSA. "Přístroj z Písečné ulice odnesli zloději, zůstaly po nich na místě jen kleště, které ke krádeži použili. Motiv činu je nejasný, protože radary jsou po odpojení v podstatě k ničemu,“ uvedla Dobrovolná.


Cena radaru je 43 200 korun. Přístroje byly pojištěné, radnice hodlá v nejbližší době koupit radar nový a instalovat ho na stejné místo. Případem se zabývá i policie.


Podobný případ se v listopadu 2008 odehrál v Moravských Budějovicích. Tady sice lupiči radar přímo neukradli, ale zasekli do něj krumpáč takovou silou, že radar přestal fungovat. Městu přitom vydělával miliony. I v tomhle případě ale způsobenou škodu pokryla pojistka.


Jiní chytráci se zase snaží vyhnout placení pokut tím, že kradou dopravní značky. Anebo přelepují čidla radarů izolepou nebo na ně stříkají barvu ze sprejů.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz