Zpravodajství

Zabili tři Čechy kvůli orgánům? Začne vyšetřování

Čeští studenti pohřešovaní od roku 2001 se prý mohli stát oběťmi obchodu s lidskými orgány.

Český vyšetřovatel prověří, zda se tři od roku 2001 pohřešovaní studenti nestali oběťmi obchodu s lidskými orgány. S tím, že se tři Češi mohli stát oběťmi nelegálního obchodu s lidskými orgány, přišel srbský žalobce pro válečné zločiny, více TADY.  "Informace, která spojuje zmizení českých studentů a obchod s orgány, přišla od Lubomíra Jozefčiaka z Mezinárodního soudního tribunálu pro zločiny bývalé Jugoslávie,“ odepsala kancelář prokurátora Vladimira Vukčeviče.

 

Jozefčiak přiznal, že ho Srbové kontaktovali. "Ptali se mě a já jsem řekl, že tuto informaci nemohu potvrdit ani vyvrátit," řekl Jozefčiak.

 

Rodinám ztracených studentů zatím nikdo o nových spekulacích neřekl. "O těchto spekulacích jsme do dnešní doby nebyli informováni,“ řekla Helena Pavelková, matka jednoho ze ztracených studentů.

 

Tři čeští studenti zmizeli na albánsko-kosovské hranici. Od roku 2001 je v oblasti hledali jejich rodiče, novináři i speciální pátrací tým. Ani za devět let nikdo nezjistil, jak zmizeli. Jedna vyšetřovací verze dokonce mluví o možnosti, že všichni tři stále žijí, ale nikdo neví kde. Tato verze je ale značně nepravděpodobná.

 

Po Novém roce odcestuje do Kosova vyšetřovatel, který bude tyto skutečnosti prověřovat.

Pavel Šuba a Martin Rusek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz