Tak dlouho si chodil třiadvacetiletý mladík z Třebíčska obhlížet terén do banky v Okříškách, až přebral.
Tenhle zloděj se skutečně může považovat za smolaře. Neukradl ani korunu, přesto nejspíš půjde do vězení. Policisté ho už totiž obvinili z přípravy loupeže.
"Nejméně čtyřikrát navštívil pobočku České spořitelny v obci Okříšky. S plastovou maketou zbraně, uschovanou v kapse bundy, vyčkával na příležitost k provedení loupeže,“ popsal nezvyklé chování budoucího lupiče mluvčí třebíčské policie René Novotný.
Mladík totiž pokaždé oslovil pracovníka přepážky dotazem ohledně bankovních služeb a po krátkém rozhovoru odešel. To se ovšem ukázalo jako zásadní chyba, protože právě tím na sebe zřejmě upozornil ještě před plánovaným útokem.
"Zaměstnancům pobočky se jednání uvedeného muže zdálo podezřelé a tak se spojili s policisty,“ dodal Novotný.
Když se pak mladík na Silvestra vrátil do banky popáté, policisté si ho odvedli rovnou v poutech. Plastovou atrapu pistole měl totiž znovu u sebe.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz