Zpravodajství

Vrah Roubal se soudí o statisíce kvůli křečovým žilám

Ivan Roubal, který patří s pěti vraždami k nejhorším vrahům české historie, se soudí o statisíce kvůli křečovým žilám.

Ivan Roubal byl na sklonku devadesátých let poslán soudem na doživotí do vězení za pět vražd. Teď se hodlá se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a Vězeňskou službou ČR soudit kvůli svým křečovým žilám. Chce dvě stě tisíc korun po obou organizacích.


Roubalovi se podle mluvčí pražského městského soudu Martiny Lhotákové nelíbí, že mu pojišťovna prý odmítá vydat zvláštní stahovací punčochy, které pomáhají při léčbě křečových žil. Ty jsou pacientům běžně dostupné za doplatek.


Na doživotí odsouzený vrah tvrdí, že obyčejné punčochy jeho zdravotní stav jen zhoršují. Soud začne případ řešit na konci ledna. O kauze jako první informoval server lidovky.cz.


Roubal podle Lhotákové nejprve celou záležitost sepsal sám a ručně a chtěl kromě VZP a vězeňské služby žalovat i ministerstvo zahraničí. Nakonec si to ale rozmyslel.


"Také požádal o přidělení advokáta, protože si jako vězeň neměl možnost sehnat právníka z vlastních prostředků. Vyhověli jsme mu. S advokátkou pak musel návrh žaloby ještě dopracovat, protože mu chyběly některé náležitosti," řekla tn.cz Lhotáková.


Dodala, že Roubal se nechal slyšet, že zdravotní pojišťovna i vězeňská služba porušují základní lidská práva vězňů tím, že je nutí žebrat o pomůcky za doplatek a tím je ponižují.
 

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz